Kaj prinaša reorganizacija centrov za socialno delo
S sprejetjem zakona, ki vpeljuje novo organizacijo centrov za socialno delo, se vseh 62 centrov, kolikor jih deluje v Sloveniji, ohranja, uvaja pa se 16 območnih centrov, med njimi tudi na Ptuju. Spremembe se nanašajo tudi na testne informativne odločbe, ki bodo poslane konec letošnjega leta. Po novem torej ne bo treba vsako leto znova oddajati vlog.

1. junija je Vlada potrdila Predlog zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o socialnem varstvu. S tem vpeljuje novo organizacijo centrov za socialno delo, kakšne novosti se obetajo, pa so predstavniki ministrstva na regijskih predstavitvah pojasnjevali več mesecev. To je prva sprememba strukture CSD od osamosvojitve naprej. V času od februarja do junija 2017 je ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti organiziralo serijo lokalnih posvetov v izbranih krajih po Sloveniji. Na njih so predstavljali projekt same reorganizacije, s sprejemom zakona pa se ta tudi začenja.
Med glavnimi cilji so: poenostaviti upravne postopke, poenotiti delovanje CSD, vzpostaviti skupne službe, povečati učinkovitost in kakovost dela, uvedba informativnih izračunov ter večja dostopnost do storitev. Zagovorniki zakona so prepričani, da novosti prinašajo koristi tako za zaposlene na CSD kot uporabnike. Za vse naj bi veljal enak standard, izboljšana bo predvidoma tudi časovna dostopnost, uvajajo se različne metode dela, kot eno ključnih prednosti pa vidijo v vračanju dela socialnih delavcev na teren.
62 centrov za socialno delo bo še vedno vstopna točka za uporabnike, na njih bodo sprejemali vse vloge, je pa načrtovano, da bodo zaposleni razbremenjeni administrativnih postopkov in bodo več časa delali na terenu, z uporabniki.
Spojitev centrov
Konec vsakoletnega oddajanja vlog
Kerin: „Dela bomo imeli čez glavo, že zdaj smo kadrovsko podhranjeni!“
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se