Jelena Đoković odkrito o anksioznosti: Mislila sem, da sem superženska
Soproga teniškega asa Novaka Đokovića že leta odkrito govori o duševnem zdravju in svoji osebni izkušnji z anksioznostjo.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Njena za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Jelena Đoković na družbenih omrežjih pogosto odpira teme zdravja, prehrane, starševstva in vsakodnevnih izzivov, večkrat pa je spregovorila tudi o notranjih stiskah, s katerimi se sooča – težavah, ki postajajo vse pogostejše v sodobni družbi.
Priznala je, da jo je občutek preobremenjenosti močno zaznamoval ter vplival na njeno samozavest, odnose in pripravljenost za nove izkušnje. “Včasih sem se počutila preobremenjeno, kar je močno vplivalo na moje rezultate in odprtost za nove izkušnje, učenje in prijateljstva. Anksioznost in stres nista šala,” je povedala.
Svoje poslanstvo je zato našla tudi v projektih, posvečenih duševnemu zdravju mladih. V pogovoru za srbski Story je iskreno opisala svojo borbo z anksioznostjo in pritiskom, ki si ga je pogosto nalagala sama.
“Bila sem anksiozna, to me je uničilo, mojo podobo o sebi. Mislila sem, da sem superženska, da lahko odgovorim na vse potrebe svojega moža in otrok, potem pa sem se morala soočiti s svojimi strahovi. In sreča je, da se je to zgodilo, ker sem se prebudila in dojela, da se moram posvetiti sebi,” je priznala.
Razkrila je tudi, da se je neko obdobje primerjala z Novakom in jo je bolelo, da jo javnost pogosto vidi predvsem skozi njegovo kariero.
“Pogumno je, da to povem pred milijoni, vendar sem skušala tekmovati z Noletom. Mislila sem, da ne dobivam dovolj priznanja, ki si ga zaslužim, in da moje delo ni vidno, ker se vse dogaja v ozadju. Vse, kar sem počela, je bilo nevidno. Ženske nimajo prostora, da spregovorijo, da se pokažejo, in obstaja stereotip o ženah športnikov, kako naj bi izgledale in se vedle. Nekoč me je bolelo, da sem prepoznana samo kot njegova žena, danes to nosim s ponosom,” je dejala.
V intervjuju, ki sta ga dala skupaj z Novakom, je spregovorila tudi o materinstvu. Trenutno si ne predstavlja povečanja družine, saj je popolnoma predana otrokoma.
“Tudi Novak je kot otrok, zahteva veliko pozornosti. Imam polne roke dela, mislim, da tega ne potrebujem več. Ne bom rekla ne, če nam to življenje prinese, vendar bi bila moja izbira ne,” je razkrila in dodala, da je občutek tesnobe razvila prav zaradi pritiska, povezanega z moževim uspehom: “Otroci bi morali preseči svoje starše, vendar sem se ustrašila, kako bo nekdo presegel Novaka. On je že zgodovinska osebnost – kako bom vzgojila otroka, ki bo to presegel? Bila sem anksiozna, to me je uničilo. Uničilo je mojo podobo o sebi.”