Novi tednik
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Ekošola: OŠ Bršljin med nagrajenci projekta Zeliščarski vrtnarski dnevnik


M. K. Foto: arhiv Unicommerce
15. 2. 2014, 09.30
Posodobljeno
05. 03. 2014 · 09:44
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli

eko_001.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
eko_007.jpg
Arhiv Dolenjskega lista

Na sedežu Ekošole v Mengšu je potekalo ocenjevanje Zeliščarskih vrtnarskih dnevnikov, ki jih je 132 sodelujočih šol in vrtcev pridno izpolnjevalo v letu 2013. Družba Unicommerce bo nagrajencem 14. marca 2014 na sejmu Altermed v Celju podelila nagrade - lopatice, grabljice, motike, škarje, kosilnice ter drugo koristno vrtno orodje Fiskars bodo na razstavnem prostoru Ekošole prejele najbolj prizadevne šole in vrtci, posebno nagrado pa bodo letos podelili Centru za usposabljanje, delo in varstvo Dolfke Boštjančič iz Drage, kjer so otroci s posebnimi potrebami v urejanje vrta pod vodstvom mentoric vložili še posebej veliko truda, so sporočili organizatorji.

Biolog Dane Katalinič je kot predsednik ocenjevalne komisije iz programa Ekošole naznanil zmagovalce v kategoriji vrtcev ter v kategoriji osnovnih šol. Prvi mesti sta zasedla Vrtec Murska Sobota in OŠ Janka Podežnika iz Maribora, druga mesta so pripadla Kranjskim vrtcem, vrtcu VIZ OŠ Rogatec in OŠ Šmartno pri Slovenj Gradcu, tretje pa Vrtcu Velenje in OŠ Bršljin.

Nagrajenci v kategoriji VRTCI:
1. Mesto: Vrtec Murska Sobota, enota Miške
2. Mesto: Kranjski vrtci, enota Čirče (mlajša skupina)
2. Mesto: VIZ OŠ Rogatec, enota 3. oddelek
3. Mesto: Vrtec Velenje, enota Lučka

Nagrajenci v kategoriji OSNOVNE ŠOLE:


1. Mesto: OŠ Janka Podežnika, Maribor
2. Mesto: OŠ Šmartno pri Slovenj Gradcu
3. Mesto: OŠ Bršljin

Posebna nagrada: Center za usposabljanje, delo in varstvo Dolfke Boštjančič, Draga

Zeliščarski vrtnarski dnevnik kot didaktični priročnik tako po prvem letu že pripoveduje zanimive zgodbe o rasti, negi, obrezovanju ter shranjevanju zelišč v različnih slovenskih regijah. Učitelji, mentorji in vzgojitelji so skupaj z otroki v dnevnik zabeležili dragocena spoznanja in dosežke nazorno prikazali tudi s fotografijami.

Projekt Zeliščarski vrtnarski dnevnik se v programu Ekošole nadaljuje tudi v letu 2014. Letos so mu skupaj z družbo Unicommerce dodali še novo projektno aktivnost, katere vsebina so prvine in načini, kako se herbarizirajo zdravilna zelišča. Kdo bo izdelal najboljši herbarij, bomo izvedeli prihodnje leto, ko jih bodo razstavili in nagradili na sejmu Altermed v Celju. Več informacij je na voljo na spletni strani www.ekosola.si.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.