Župan se je moral zagovarjati pred občani




Čez 200 ljudi se je včeraj zbralo na zboru občanov v Šentrupertu, ki ga je na pobudo tukajšnje civilne iniciative sklical župan Rupert Gole. Pobudniki so namreč od prvega moža občine zahtevali odgovore na številna aktualna vprašanje o delovanju občine, zahtevo za sklic omenjenega zbora pa je podpisalo blizu 500 občank in občanov.
»Ko smo se odcepili od občine Trebnje, so bila pričakovanja velika, zadnja leta pa so razočaranja vse večja,« je o pobudi za sklic zbora občanov dejal Alojz Gregorčič iz Civilne iniciative občanov občine Šentrupert in med drugim izpostavil premajhen razvoj, predvsem na področju cestne in komunalne infrastrukture ter vodooskrbe. »Ne bom rekel, da smo najbolj zadolžena občina pri nas, ampak pokazati na terenu nimamo kaj,« je še dejal.
Od župana so tako med drugim terjali odgovore glede poslovanja oz. finančnega stanja občine in občinskih podjetij, pa o projektih na področju vodooskrbe in urejanja občinskih cest, zanimale so jih podrobnosti glede projekta Rusalca in tukajšnjih čistilnih naprav, kako je z urejanjem Šentruperta in z lesno-predelovalnim centrom Puščava ter stanjem gospodarstva, kmetijstva in turizma v občini.
Kar eno uro je župan odgovarjal na vprašanja iz pobude, civilna iniciativa je namreč pripravila 20 točk. V sklepnem nagovoru je župan Rupert Gole dejal, da je v besedilu predloga za sklic občanov veliko neresnic, podtikanja in zavajajočih podatkov. »Verjamem, da sem s prikazom resničnih podatkov, ki so vsi preverljivi, podal marsikakšen odgovor in spremenil pogled na sliko, ki ste jo dobili, ko ste prebirali besedilo predloga sklica,« je nagovoril zbrane in dodal, da bi bilo bolje, da bi predstavniki civilne iniciative najprej zaprosili za sestanek pri njem in zahtevali pojasnila.
»Občina mora imeti zaupanje svojih občanov in tega je občina Šentrupert v veliki meri izgubila, zato se bo morala boriti in dokazati, da je zaupanja še vredna,« pa je v razpravi med drugim poudaril Jože Frelih. »Kar smo zamudili, smo zamudili, tega ni bilo malo, a občina mora zdaj postaviti prioritete, kaj bo v Šentrupertu narejenega, kar bo koristilo vsem,« je še dejal.
Na včerajšnjem zboru občanov – dolg je bil tri ure in pol – so sicer sprejeli štiri sklepe. Tako so občini naložili, da do 21. aprila pripravi zapisnik zbora občanov, civilna iniciativa bo nato do 28. aprila pripravila revidirani zapisnik, usklajenega pa bodo objavili predvidoma na občinski spletni strani. S četrtim sklepom pa so sklenili – tega je potrdilo 140 od 207 prisotnih občank in občanov -, da bodo zapisnik predali tudi Računskemu sodišču in Komisiji za preprečevanje korupcije.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se