Poslovni zajtrk na Višji strokovni šoli Ptuj: Pletenje vezi med šolami in podjetji
Izvajanje kakovostnega strokovnega izobraževanja zahteva tesno sodelovanje izobraževalnih ustanov z gospodarstvom. Tega dejstva se dobro zavedajo na Višji strokovni šoli ŠC Ptuj, kjer je velik poudarek na praktičnem usposabljanju študentov. V posameznem letniku se namreč 40 odstotkov izobraževalnega programa izvede kot praktično usposabljanje pri delodajalcu.

»To je prednost vseh višjih šol v Sloveniji. V posameznem letniku je 1000 ur, od tega jih naši študentje kar 400 preživijo v podjetjih. Eden izmed naših ciljev je krepiti vez med študenti, podjetji in šolami,« je povedal Robert Harb, ravnatelj Višje strokovne šole ŠC Ptuj, ki je v ta namen gostila poslovni zajtrk v organizaciji Skupnosti višjih strokovnih šol Republike Slovenije.
Gre za srečanje, namenjeno promociji višjega strokovnega šolstva, predstavitvi potreb in pričakovanj delodajalcev ter navezovanju stikov med študenti in potencialnimi delodajalci. Dogodka se je udeležilo okoli 20 predstavnikov različnih podjetij iz širše podravske regije. Dijakinje 2. letnika Šole za ekonomijo, kmetijstvo in turizem, smer gastronom hotelir, so se izkazale v pripravi zajtrka in dekoraciji miz.
Kot so povedali sodelujoči, se tudi s takimi, neformalnimi dogodki krepi povezovanje izobraževanja in gospodarstva. Lucija Bezjak, vodja kadrovske službe v podjetju Dorssen, je izpostavila, da je pomembno vzpostaviti stik s študenti, ki so morebiti njihovi potencialni zaposleni: »Ker smo v tehnični stroki, nam kader primanjkuje, iščemo elektrotehnike, mehatronike in inženirje. Če ne najdemo določenega profila, ki ga potrebujemo, ga vzgojimo sami, saj imamo znotraj podjetja organizirano interno akademijo s programom mentorstva.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se