Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Podravje: Več deset milijonov evrov za neoporečno vodo


Dženana Kmetec
19. 4. 2019, 22.20
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Rekonstrukcija vodovodnega omrežja je eden pomembnejših načrtovanih projektov v Spodnjem Podravju. Idejna zasnova bo pripravljena v kratkem, sama investicija pa naj bi stala več deset milijonov evrov.

1555582895_cg_kolegij_zupanov.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

Na tokratnem kolegiju je novoizvoljene župane prvič o aktivnostih Komunalnega podjetja Ptuj informiral direktor omenjenega podjetja Janko Širec. Predstavil je izvedene investicije v prejšnjih letih, največ pozornosti pa namenil idejni zasnovi rekonstrukcije vodovodnega omrežja.

Spregovoril je še o poročilu računskega sodišča, ki je v oceni učinkovitosti dolgoročnega ohranjanja virov pitne vode v Sloveniji med kritičnimi (v letih 2016 in 2017) izpostavilo prav podtalnico v Spodnjem Podravju. Gre za črpališče v Skorbi, kjer sta bila lani zgrajena nova globinska vodnjaka, s čimer se je po besedah Širca stanje vode bistveno izboljšalo: „Tudi do takrat ni bilo tako alarmantno, kot je bilo v javnosti razumljeno. Z dograditvijo še kakšnega globokega vodnjaka pa bomo tudi v prihodnje lahko zagotavljali pitno in varno vodo.“

Butolen: »Prenova vodovoda bi morala biti izpeljana že pred leti!«

Najpomembnejša in tudi najdražja investicija pa bo vsekakor rekonstrukcija vodovodnega omrežja. Gre za 240 kilometrov vodovodnega sistema, kjer bodo sanirali in optimizirali omrežje. Širitev v sklopu tega projekta ni predvidena. Pogodba z občinami je sicer bila podpisana za 160 kilometrov, a so jo povečali, pri čemer ostaja prispevek občin nespremenjen: „Pogodbena vrednost se ne povečuje, s svojim vložkom bomo mi pokrili razliko.“

Kot eno izmed prioritetnih nalog prav to investicijo vidijo tudi župani Spodnjega Podravja.

Majšperška županja Darinka Fakin je sicer izrazila bojazen, kaj bo, če ne dobijo kohezijskih sredstev. Anton Butolen, župan Žetal pa je dejal, da je nujno, da se lotijo dela, saj da so se zaradi tega projekta haloške občine odpovedale drugim: „Ta projekt bi moral biti izpeljan že pred tremi leti.“

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.