SPOT točke: Zakaj se je na Bistri treba predhodno najaviti?
Lani je bilo v sklopu SPOT točke, ki deluje v okvirju ZRS Bistra Ptuj, ustanovljenih več kot 300 s. p.-jev in okrog 60 d. o. o.-jev. Sočasno so vodili še 3.000 drugih postopkov. So druga najuspešnejša tovrstna točka v državi, takoj za Ljubljano. Se je pa treba za vsak sestanek pri njih predhodno naročiti, kar je po mnenju nekaterih strank popolnoma nesmiselno. Preverili smo, zakaj je tako.

SPOT svetovanje na ZRS Bistra Ptuj deluje od leta 2018, prej so bile to VEM točke, ki so bile vzpostavljene v Sloveniji leta 2009. Izvajajo svetovanje in mentoriranje za Podravje.
V konzorciju zraven Bistre sodelujejo še RRA Podravje Maribor (kot vodilni partner), Štajerska gospodarska zbornica, Območna obrtno-podjetniška zbornica Maribor in Razvojno-informacijski center Slovenska Bistrica (kot partner). Izvedba dejavnosti je odvisna od uspeha na razpisih, ki so objavljeni vsakih nekaj let. „Gre za nacionalni sistem SPOT, Slovenska poslovna točka, ki se izvaja v okviru javnega razpisa za zagotavljanje celovitih storitev za potencialne podjetnike in podjetja preko podpornih institucij,“ je pojasnil Danilo Čeh, direktor ZRS Bistra Ptuj.
Delno jih financira Evropska unija, iz Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR), Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport ter SPIRIT Slovenija, javna agencija.
Na Ptuju, delujejo na Slovenskem trgu 8, imajo dve zaposleni, priznano je sicer sofinanciranje ene in pol zaposlitve, polovico stroškov do polne zaposlitve druge zaposlene pa krijejo iz lastnih virov, virov EU-projektov in Mestne občine Ptuj. Občina letno za delovanje SPOT točke zagotavlja 4.000 evrov. Ena svetovalka iz Ptuja zaradi razdelitve dela v konzorciju vsak ponedeljek in eno sredo v mesecu dela še na lokaciji RRA Podravje v Mariboru.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se