Ker je porabijo manj, Makolčani plačujejo najvišjo ceno vode
Makolčani imajo za približno 20 evrov več stroškov na leto z vodo kot v sosednji občini Slovenska Bistrica. Razlogi za višje zneske na položnicah v Makolah so – manjša količina porabljene pitne vode, zahtevnejša obdelava vode in višja amortizacija zaradi novega vodovodnega sistema.

V Makolah, Slovenski Bistrici, Oplotnici v občini Rače-Fram in v delu občine Kidričevo prebivalce s pitno vodo oskrbuje Komunalno podjetje Slovenska Bistrica. In v peterici občin najvišjo omrežnino in vodarino plačujejo v Makolah (višja je tudi od sosednje občine Majšperk). Zakaj?
V Komunalnem podjetju Slovenska Bistrica, ki pitno vodo dovaja 9.052 gospodinjstvom in gospodarskim subjektom, so pojasnili, da je cena odvisna od stroškov dela, stroškov materiala in storitev, amortizacije, stroškov vodnega povračila za prodano pitno vodo in za vodne izgube … Sistem obračunavanja cene je določen, a vprašanje je, zakaj ravno Makolčani plačujejo največ. Kot so pojasnili na bistriški komunali, je osrednji razlog v porabi. V občini Makole je poraba pitne vode na priključek 7,9 m3 na mesec, za primerjavo – v Občini Slovenska Bistrica je poraba 11,9 m3 na mesec, so postregli s podatki in dodali: »Predvsem zato, ker je poraba toliko nižja, je cena za m3 pitne vode ustrezno višja.«
Iz tega odgovora je torej možen sklep, da so Makolčani, ker porabijo manj vode, kaznovani z višjimi cenami, čeprav nas na vsakem koraku spremljajo pozivi k zmanjšanju porabe pitne vode.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se