Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

FOTO: OŠ Stična ne postavlja meja ne znanju ne druženju


Foto in tekst: J. A.
27. 5. 2016, 14.10
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

erasmus001.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
erasmus001
erasmus024.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Na PŠ Višnja Gora so gostje obiskali četrtošolce.
erasmus011.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Na šolskem zeliščnem vrtu v Ivančni Gorici so predstavniki partnerskih šol zasadili nove rastline.

OŠ Stična se je pred dvema letoma vključila v mednarodni projekt Erasmus+, ki poteka pod naslovom Stari poklici in novi poklici (Old jobs and new jobs). V njem poleg Slovenije sodelujejo še štiri države - Portugalska, Španija, Turčija in Slovaška. V tem tednu OŠ Stična gosti predstavnike partnerskih šol.

»Projekt je potekal dve leti in je imel dva dela, zeliščni je potekal na matični šoli v sodelovanju s samostanom Stična, drugi del s ptujsko čebulo pa na podružnični šoli Višnja Gora. V tem času smo obiskali štiri države, kamor smo vzeli nekaj učencev, ki so imeli možnost spoznavati novo kulturo, nov način dela in se prilagajati novim znanjem,« je povedal eden od koordinatorjev na OŠ Stična Igor Rajner.

Poudaril je, da je bilo za otroke največje bogastvo, da so imeli možnost navezati nove stike s sovrstniki, spoznati nove kulture in konkretno uporabljati jezik, ki se ga učijo v šoli. "Večinoma sporazumevanja je potekala v angleščini, vzporedno pa so si pridobili tudi nekaj novega znanja z različnih področij," je še dodal.

Devetošolec PŠ Višnja Gora Anej Lužar, ki je v projektu sodeloval obe šolski leti, je izpostavil, da je bila to izvrstna izkušnja, ki mu je prinesla nove prijatelje in znanje, obiskal je tudi Slovaško.

Ravnatelj OŠ Stična Marjan Potokar je rekel, da bodo goste iz tujine, med katerimi so tudi učenci iz Turčije, v tem tednu popeljali po najlepših kotičkih občine Ivančna Gorica (ogledali so si samostan Stična, Gradišče nad Stično, šolski muzej na Muljavi, etnološko kmetijo Nose, peljali so se s čolni po Krki, bili so v starodavni Višnji Gori), danes popoldne odhajajo v prestolnico, jutri pa še na obalo.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.