Delovanje romskega vrtca Kerinov Grm naj ne bi bilo ogroženo


Potem, ko smo že v tiskanem Dolenjskem listu poročali, da ima romski vrtec Kerinov Grm v krški občini denar za delovanje zagotovljen le še do konca septembra, tudi STA danes poroča, da zanj iščejo nove denarne vire. Vrtec deluje v okviru projekta Skupaj do znanja - uresničevanje ciljev strategije vzgoje in izobraževanja Romov v RS, ki ga vodi Center šolskih in obšolskih dejavnosti (CŠD) Ljubljana.
Vodja projekta Skupaj do znanja Zoran Ogrizek iz CŠD Ljubljana je za STA povedal, da imajo denar za delovanje pripravljalnega otroškega vrtca Kerinov Grm torej zagotovljen do konca meseca, hkrati pa čakajo na potrditev spremembe projektne pogodbe, ki bo financiranje v okviru pretekle finančne perspektive podaljšala do konca novembra.
Za nadaljnje delovanje vrtca pa na pristojnem ministrstvu pripravljajo nov projekt, v katerem naj bi denar v novem finančnem obdobju zagotovili iz sredstev evropske finančne perspektive, je še povedal Ogrizek.
Na vprašanje, kaj bodo storili, če država ne bo več projektno financirala oddelka romskega vrtca in bi ga, če bi bilo to treba, priključili drugemu otroškemu vrtcu, so na Občini Krško odgovorili, da si bo občina v vsakem primeru prizadevala, da z državo najdejo rešitev.
Prizadevali si bodo tudi, da vrtec v Kerinovem Grmu obdržijo, saj se je izkazal za ključno prvino pri vključevanju romskih otrok. V vsakem primeru pa bo ostal v Kerinovem Grmu, so še zapisali na krški občini.
Po podatkih CŠD Ljubljana je vrtec v Kerinovem Grmu namenjen romskim otrokom od 2. do 5. leta starosti. V njem je devet zaposlenih, od teh pet romskega rodu. V delo vrtca so v začetku novega šolskega leta vključili 21 otrok, hkrati pa v enoti izvajajo učno pomoč za šolske otroke.
Vrtec deluje v za tovrstno delo urejenem objektu z zunanjimi igralnimi površinami, ima usposobljeno osebje in zagotovljeno zadostno število otrok, za katere imajo urejene malice in kosila.
Projekt Skupaj do znanja povezuje in nadgrajuje različne dejavnosti s področja vzgoje in izobraževanja Romov. Vključuje dejavnosti romskih pomočnikov po šolah in otroških vrtcih ter dejavnosti romskih izobraževalnih inkubatorjev v okoljih, kjer živijo romske skupnosti. Kot novost uvaja obšolske dejavnosti.
Projekt je namenjen razvijanju in nadgradnji inovativnih ter nadomestnih oblik vzgojno-izobraževalnega dela za uspešnejše vključevanje romskih otrok in učencev v sistem vzgoje in izobraževanja.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se