Pernati raziskovalec z Antarktike je v začetku novembra nenadoma priplavala na peščeno plažo blizu mesta Denmark na jugozahodu Avstralije in se znašla skoraj tri in pol tisoč kilometrov stran od svojega doma. Nikoli prej ni pingvinja noga stopila tako daleč na sever, domovina pingvinov je namreč globoko v regiji Južnega oceana.
Po besedah presenečenih očividcev je bil neobičajni ptič, ki se je nenadoma pojavil na plaži, videti popolnoma izgubljen. "Poskušal je drseti po trebuhu in verjetno je mislil, da je pesek sneg," je povedal domačin. "Pristal je z obrazom v pesku, vstal in otresal pesek s sebe."
Po mnenju raziskovalcev je pingvinji rekorder verjetno sledil toku severno od Antarktike, ki ga je pripeljal naravnost v Avstralijo. Živali v iskanju hrane običajno sledijo določenim tokovom v katerih je ponudba hrane še posebej velika, pravi Belinda Cannell z Univerze Zahodne Avstralije. Možno je, da se je morski tok, v katerem se je znašel kraljevi pingvin, razširil bolj proti severu kot je običajno.
Zanimivosti
Izberite vonj, ki bo pisan na kožo
Gus se mora porediti
they named him Gus and he’s with penguin experts rn. he was super underweight n may of accidentally followed a currant too far pic.twitter.com/CB96U9nzzV
— betelgeeuse (@gothamgrrls) November 10, 2024
Kraljevi pingvin, ki so ga poimenovali Gus in je postal že pravi zvezdnik, je bil sprva videti precej podhranjen. Trenutno se nahaja v dobri oskrbi ptičje oskrbnice in že okreva. Gus tehta približno 23 kilogramov. Odrasel samec lahko zraste do 1,40 metra visoko in tehta 40 kilogramov. Pingvin bo zdaj moral pridobiti na teži in mišicah.
Za Gusa skrbijo v posebni ogradi za ptice. Niti v najbolj norih sanjah si oskrbnica Carol Biddulph ni mislila, da bo kdaj skrbela za cesarskega pingvina: "To je preprosto neverjetno. Privilegij je biti del tega ptičjega potovanja."