Kdaj ste zadnjič dobro očistili pomivalno korito? Večina nas pomivalno korito zgolj obriše, da odstranimo kapljice vode ali ostanke hrane in detergenta, ki so ostali na stenah korita. A nikar ne pozabimo, da vanj odteka veliko umazanije, zato zgolj voda in gobica ne bosta dovolj, temveč moramo zagotoviti temeljito čiščenje. Le tako bomo preprečili razvoj gliv in bakterij, ki lahko prispevajo k resnejšim obolenjem.
Vsaj enkrat na teden
Študijska raziskava, ki so jo izvedli na eni od britanskih univerz, je pokazala, da čiščenje z mokro krpo in vodo le še poslabša situacijo v pomivalnem koritu. Na ta način zgolj raznesemo bakterije in glive po ostalih površinah. Vsaj enkrat na teden bi bilo korito treba tudi razkužiti. Skrbno očistite stranice, vključno z okvirjem. Posebno pozornost moramo čiščenju nameniti, ko pripravljamo surovo meso ali zelenjavo s sledovi zemlje. V teh primerih korito očistite takoj po uporabi, saj se zlasti pri mesu raznašajo nevarne bakterije, med njimi E.coli in salmonela, prav tako lahko iz zemlje prinesemo nevarne klice. Pomivalno korito očistite z obilico vroče vode in detergenta za ročno pomivanje posode. V kolikor ga želite razkužiti, uporabite alkoholni kis ali univerzalna čistila.
Mehke gobice in krpe
Ni čiščenja brez uporabe mehkih gob in krp, s katerimi boste očistili pomivalno korito. Če imate možnost, izberite ločene krpe in gobice od tistih, s katerimi brišete in pomivate jedilni pribor ter posodo. Namenjene naj bodo zgolj čiščenju in pospravljanju. Izogibajte se grobih gobic, saj lahko z njimi poškodujete površino pomivalnega korita, prav tako jih po vsaki uporabi primerno razkužite. Odlična rešitev je sicer prekuhavanje v vreli vodi, svojo nalogo pa bo odlično opravil alkoholni kis, v katerega gobico ali krpo namočite vsaj za 10 minut.