Investitor je deponijo postavil pred stanovanjsko sosesko, ves tovorni promet je usmerjen na Prvomajsko ulico. "To je nevzdržno," pravijo njeni prebivalci po mesecih življenja v prahu, hrupu in ob stalnih vožnjah tovornjakov z gradbišča na železniški postaji. Kot pišejo Primorske novice, so stanovalci v južnem delu Prvomajske ulice razočarani predvsem nad ignoranco mestne občine, ker se stanje kljub številnim pozivom ni izboljšalo.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
"Prah je v hišah, avtomobilih, na dvoriščih in vse to mi vdihujemo. Ta del ulice je bil večkrat zavit v oblake prahu. Smo ujetniki sredi mesta. Ne moreš odpreti oken, ne moreš na dvorišče," opozarjajo prebivalci, ki so za prenovo postaje izvedeli iz medijev. Neštetokrat so na občino klicali zaradi prahu, pošiljali dopise, fotografije, zahtevali ukrepanje. "A smo dobili le skope informacije, da so obvestili komunalo in izvajalca, da bodo prišli počistit. In so prišli. Tisti dan je bilo bolje, potem se je vse ponovilo."
Izpostavljajo tudi zdravstveni vidik. "Že mesece vdihujemo onesnažen zrak z delci PM 2.5 za katere vemo, da lahko povzročajo draženje oči, astmo, bronhitis, poškodbe pljuč, razvoj rakavih obolenj." Ker od direkcije in mestne občine niso dobili ustreznih odgovorov glede meritev prahu, meritve prašnih delcev PM 2,5 izvajajo sami. "Po rezultatih smo vsakodnevno izpostavljeni najmanj 40 mikrogramom na kubični meter in še veliko več, mejna vrednost pa je 25 mikrogramov na kubični meter," opozarjajo. Kako odgovarja občina in kaj pravijo na direkciji za infrastrukturo, ki izvaja nadgradnjo, si lahko preberete v Primorskih novicah.