Potem ko se je po dolgem mencanju za lastno pot odločil Anže Logar, ki je napovedal ustanovitev lastne stranke, se je za izstop iz stranke Janeza Janše odločila še dolgoletna poslanka SDS Eva Irgl. "Prihaja čas, ki bo presegel politiko konflikta 'dveh polov' in v prostor vnesel prepotrebno povezanost, ravnovesje in prijetnejše vzdušje," je svoj izstop pojasnila Irgl, ki pa podrobnosti o nadaljnji politični karieri ni razkrila. Dvomov, da ji je blizu projekt Anžeta Logarja, s katerim je soustanovila Platformo sodelovanja, seveda ni. Odprto vprašanje zaenkrat ostaja, kaj bo storil Dejan Kaloh, še en poslanec SDS, ki tako kot Logar in Irgl ni podpisal tako imenovane izjave zvestobe, da do konca mandata ne bo izstopil iz stranke in poslanske skupine.
Medtem ostaja odprtih tudi kar nekaj vprašanj o stranki, ki jo bo ustanovil Logar. Med drugim, kakšna bo njena politična opredelitev in koga bo nagovarjala. "Nimam nobene težave sodelovati s posamezniki ali skupinami na tej ali oni strani, dokler ne pride do skrajnosti," je v četrtkovi izjavi za medije dejal Logar. Nato pa zvečer v Odmevih na Televiziji Slovenija pojasnil, da kot skrajno vidi stranko Levica.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Oster odziv Levice
Na njegovo opazko so se odzvali v Levici. Kot je poudaril minister za delo in nekdanji koordinator Levice Luka Mesec, je Logar "zadnji človek, ki lahko sodi, kdo je skrajen in kdo ni." Dodal je, da je "Logar je četrt stoletja preživel v stranki, kjer so mu bili najtesnejši sodelavci Hojs, Grims, Gorenjak, Mahnič in šef Janez Janša, pa ni videl v tem nikakršnega problema." Po besedah Mesca je ob tem celo javno izražal pripravljenost na prevzem svoje dolgoletne stranke, za izstop pa se je odločil šele "zdaj, ko se to očitno ni zgodilo."
Kot je še izpostavil Mesec, je Levica v slovenski politični prostor pripeljala pomen rasti minimalne in ostalih plač, javno stanovanjsko gradnjo, ukinitev dopolnilnega zavarovanja ter potrebo po ločitvi službe od počitka in prostega časa. "To niso skrajno leve politike, ampak minimum dostojnega življenja, ki bi moral biti skupen vsem." Mesec meni, da Logarju to "ni blizu, ker pod všečnimi slogani o povezovalnosti v resnici skriva protisocialne in protidelavske politike, ki bi koristile elitam in škodovale veliki večini ljudi v tej državi. Politike, ki so jih slovenski volivci že mnogokrat zavrnili na volitvah, zdaj pa nas poskušajo prelisičiti z delitvijo SDS v dve stranki."