Andy Burnham zaprisegel kot novi britanski premier
Po odstopu Keira Starmerja je na položaju britanskega premierja zaprisegel dosedanji župan Manchestra Andy Burnham.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Andy Burnham je po poročanju BBC zaprisegel kot novi predsednik britanske vlade. Kot je znano, je Keir Starmer danes napovedal odstop s položaja predsednika britanske vlade in vodje laburistične stranke. S tem se je 63-letni politik uklonil pritiskom znotraj lastne stranke, ki so se dodatno okrepili po poraznem rezultatu laburistov na majskih lokalnih in regionalnih volitvah.
Na položaju ga je nasledil 56-letni Burnham, župan Manchestra in novi poslanec britanskih laburistov. Izkušeni politik, ki je zmagal na četrtkovih volitvah za nadomestnega poslanca v volilnem okraju Makerfield, je danes popoldne v Londonu prevzel poslanski mandat. S tem je naredil ključen korak na poti do položaja vodje laburistične stranke in premierskega stolčka.
Kot je v današnjem nagovoru pred premiersko rezidenco na Downing Streetu dejal Starmer, je vsako odločitev kot predsednik vlade sprejel s ciljem, da »na prvo mesto postavi državo, ki jo ljubi«. »Obnovil sem zaupanje v gospodarstvo, obrambo in nacionalno varnost,« je med drugim povedal.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.