Golob ob odhodu napovedal: "Primopredaja z Janšo ne bo zadnja"
Prvak Svobode in dosedanji premier Robert Golob bo odslej deloval kot poslanec opozicije.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Kot sam pravi, ima trenutna koalicija zelo stabilno večino, s podporo Resnice. "Verjamem, da bo tako še nekaj časa ostalo, temu primerno se tudi obnašajo in na to se moramo navaditi," je dejal in dodal, da ne morejo pričakovati čudežev, kar pa ne pomeni, da ne bodo na vsako dejanje koalicije v škodo Slovenije ne le opozarjali, ampak tudi naredili vse, da preprečimo uveljavitev.
"Že zdaj napovedujem, da bomo zelo aktivni pri vlaganju presoj na ustavno sodišče kot pri preverjanju zakonov na referendumih. Ko koalicija deluje nenačelno, lahko v opoziciji ljudi nagovarjaš neposredno. In to bomo počeli vsak dan, vztrajno," je napovedal dosedanji predsednik vlade.
Ob predvideni prihajajoči primopredaji z novoizvoljenim predsednikom vlade Janezom Janšo je Golob dejal, da imata glede tega z Janšo že prakso in bosta v četrtek vajo ponovila. "Verjamem, da ne zadnjič," je dodal v smehu.
Pokazalo se bo, kaj je resnica in kaj manipulacije
Dotaknil se je tudi teme Izrael oziroma Palestina. Poudaril je, da je bila odhajajoča vlada tista, ki je priznala Palestino in sprejela sankcije proti Izraelu ter "posameznikom, ki so najbolj odgovorni za zločine v Gazi in na Zahodnem bregu."
Kot je izpostavil, je novemu ministru povedal, da od nove vlade pričakujem, da se bo držala mednarodnega prava. "Če se ga bo, potem nobena od odločitev naše vlade ne bo spremenjena. Takrat se bo pokazalo, kaj je resnica in kaj so prazne besede ali manipulacije, ki se jih je prihodnja vlada šla predvsem v predvolilni kampanji. Zdaj bo čas, da pokažejo svojo pravo barvo," je povedal Golob.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.