Spodnje Podravje: Čiščenje kolesark v domeni občin
Čeprav so bili zaradi zahtevnosti regijskega projekta izgradnje kolesarskih povezav mnogi skeptični, so postopki stekli, dela pa so se marsikje že tudi začela. A kolesarske steze mora nekdo tudi vzdrževati. Zadnje čase je namreč slišati vse več pripomb glede umazanije, ki se nabira na kolesarkah. Polne so peska in kamenja, ki ga nanje odnese s koles avtomobilov ali traktorjev, ki delajo na njivah zraven njih.

Kolesarjem oviro predstavljajo tudi blatne zaplate in ostanki pridelkov, pozimi jih bo zamenjal sneg.
Enako kot javne ceste je treba tudi kolesarsko infrastrukturo primerno vzdrževati. Skladno z 62. členom Zakona o cestah je vzdrževanje prometnih površin, med katere se uvrščajo tudi kolesarske steze in pločniki, v pristojnosti občin, in sicer ne glede na to, ali so speljane ob državnih ali lokalnih cestah. »Občina je namreč odgovorna tudi za tekoče vzdrževanje državnih kolesarskih povezav, ki potekajo po občinskih cestah, saj direkcija RS za infrastrukturo na takih povezavah vzdržuje le prometno signalizacijo in opremo, namenjeno prometu kolesarjev,« pojasnjujejo na Ministrstvu za infrastrukturo (MI) in dodajajo: »Kolesarske povezave morajo biti uporabne ne glede na vremenske razmere in ne glede na letni čas.«
Pridobitev, a tudi dodaten strošek
V Trnovski vasi so zaradi obstoječih in bodočih kolesarskih poti že lani kupili traktorsko metlo. »V preteklosti so bile bolj rezervirane za mesta, z vse bolj urejeno podeželsko infrastrukturo, ki vključuje pločnike in kolesarske steze, pa postajajo nuja tudi na vasi,« razlaga župan Alojz Benko.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se