© 2026 Media partner agencija d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Žbogar: Strah pred arbitražo je odveč


dolenjski-list
M. L.
14. 5. 2010, 19.10
Posodobljeno
09. 06. 2010 · 12:44
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

img.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
IMG

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

naslovnica__small_.jpg
M. L.
Današnji pogovor z ministrom Samuelom Žbogarjem je vodil Hrvoje T. Oršanič. (Foto: M. L.)

Zunanji minister Samuel Žbogar je na današnji javni tribuni v Brežicah govoril o arbitražnem sporazumu. Med drugim je dejal, da ne vidi razloga za strah pred arbitražo. Namreč po njegovem je bila mednarodna arbitraža leta 1991 podlaga za mednarodno priznanje Slovenije in v tem smislu je prepričan, da tudi tokratna arbitraža o meji ne bo škodovala Sloveniji.

S tem arbitražnim sporazumom so določili pet ključnih elementov, na podlagi katerih morajo presojati sodniki oz. arbitri. Slovenija bo v zvezi s temi petimi elementi napisala memorandum, v katerem bo obširno utemeljila svoja stališča glede meje. Minister je prepričan, da bodo sodniki upoštevali načelo pravičnosti in da se Sloveniji ni treba nič bati. Prepričan je tudi, da so ugibanja o »navijanju« oz. pristranskosti sodnikov v korist Hrvaške odveč, saj kaj takšnega ne bi tvegal noben arbiter.

Svet24

Prva stran dneva

Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Media partner agencija d.o.o.

Vse pravice pridržane.