Poslanci: Samo za plače lani 4,8 milijona evrov, milijoni še za dodatke
Za plače poslancev je bilo lani porabljenih blizu 4,8 milijona evrov. A to ni vse. Poslancem pripada še cela vrsta drugih dodatkov in ugodnosti, med njimi službena stanovanja po ugodnih najemninah, nadomestilo za ločeno življenje v višini 180 evrov, mesečni pavšal za pokrivanje stroškov v volilni enoti od 500 do 800 evrov, do 800 evrov za izobraževanje, 180 evrov za delovanje poslanske pisarne, plačilo računov za telefone (do 1.000 evrov letno), poslanskim skupinam pripada tudi strokovna pomoč ... In k vsemu temu vsakemu poslancu pripada še do 40 delovnih dni dopusta, 7 delovnih dni izrednega plačanega dopusta, v izjemnih primerih pa še dodatnih 30 delovnih dni izrednega dopusta.

Kmalu bomo izbirali nove poslance državnega zbora (DZ). Ta funkcija je bolj kot zaradi ugleda zanimiva z vidika finančnih koristi. Novoizvoljeni poslanci bodo za svoje delo prejemali med 3.660 in 4.800 evri osnovne bruto plače, pripadajo pa jim tudi različni dodatki in mesečni pavšal.
Samo za poslanske plače je bilo lani porabljenih okoli 4,8 milijona evrov, februarja letos je za ta namen šlo okoli 400.000 evrov davkoplačevalskega denarja. Najvišjo plačo prejema predsednik državnega zbora, ki je uvrščen v 65. plačni razred. Po podatkih državnozborske službe za odnose z javnostmi je predsednik Igor Zorčič za mesec februar prejel bruto izplačilo v višini 5.700 evrov (osnovna plača z dodatkom na delovno dobo), kakih 200 evrov manj je dobil podpredsednik Branko Simonovič (Desus), Jože Tanko (SDS) pa 5.450 evrov. Še štirje poslanci so presegli prag 5.000 evrov bruto plače, večina jih sicer prejema med štiri in petimi tisočaki, najnižjo plačo pa je prejela Jerca Korče, okoli 3.200 evrov (materinski dopust).
Kakšno plačo prejemajo ptujsko-ormoški poslanci
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se