Za delodajalce dodatni stroški, večina ljudi pa na dopust
Vlada je v začetku tedna v zvezi s pomočjo za v ujmah prizadeta območja nepremišljeno sledila predlogom, ki so se objavljali na družabnih omrežjih. Med drugim je sprejela odločitev, da bo ponedeljek, 14. avgust, dela prost dan – dan solidarnosti. Tako smo v paketu dobili štiri dni, ko ljudem ne bo treba v službo in bodo lahko kot prostovoljci sodelovali pri odpravi posledic največje naravne nesreče – ali pa si privoščili dopust …

Štirje dela prosti dnevi se ob podarjenem dnevu solidarnosti nasmihajo številnim, ki se danes, v petek popoldan, že prešerno odpravljajo proti morju ali v druge počitniške destinacije. Gre za ukrep, s katerim je vlada pomagala turizmu, ne pa prizadetim v ujmi, meni nemalo ljudi. Po drugi strani je tudi fizično nemogoče, da bi vsi, pa četudi vsak po en dan, pomagali na prizadetih območjih, ker logistika tega ne prenese.
Za večino Slovencev podaljšani prazniki, ne dan solidarnosti
Ob razglasitvi ponedeljka za dela prosti dan so debelo pogledali delodajalci v gospodarstvu.
Med podjetniki in obrtniki na Ptujskem se o tem porajajo številni dvomi, je dejal direktor regijske obrtno-podjetniške zbornice Boris Repič. „Naš predlog je, da se to ureja z izrednim dopustom ali kot predlaga GZS z dodatnim delovnim dnem in se obračunani stroški zaposlenega za ta dan namenijo za pomoč. Na najbolj prizadetih območjih živi približno četrtina delovnega prebivalstva, zato bo prostega dne deležna velika večina zaposlenih v Sloveniji, ki jih poplave niso prizadele in bodo ti delavci prosti dan izkoristili za podaljšane praznike. Torej pomoč prizadetim v poplavah ne bo dosežena, podjetja pa bodo imela dodatne stroške in izpad dohodka.“
V Perutnini - in še marsikje - vsi ne bodo imeli prostega dneva
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se