FOTO: Med kozolci razstavljene zgodbe o uspehu


J. S.
19. 2. 2015, 13.15
Deli članek
Velikost pisave

razstava_med_kozolci_001.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
razstava_med_kozolci_001
razstava_med_kozolci_003.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
V Deželi kozolcev gostijo razstavo fotografij 26 slovenskih projektov, ki so bili sofinancirani z evropskim denarjem. (Foto: J. S.)
razstava_med_kozolci_018.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
razstava_med_kozolci_008.jpg
Arhiv Dolenjskega lista

Na prireditveni ploščadi v Deželi kozolcev v Šentrupertu so včeraj odprli fotografsko razstavo »Kaj pa je bilo z evropskim denarjem narejeno zate, za tvoj kraj?«, s katero želita služba vlade za razvoj in evropsko kohezijsko politiko ter ministrstvo za kmetijsko, gozdarstvo in prehrano opozoriti na številne dobre zgodbe, ki so jih v Sloveniji ustvarili z evropskimi sredstvi.

»Mi smo ponosni, da smo kot Dežela kozolcev del te zgodbe o uspehu,« pravi v. d. direktorja Dežele kozolcev Šentrupert Uroš Pikl. Omenjena razstava, ki jo je bilo oktobra lani mogoče videti v Ljubljani, namreč gostovanje začenja prav v Šentrupertu.

V Sloveniji je bilo sicer v programskem obdobju 2007–2013 sofinanciranih več kot 95.300 projektov. Omenjena vladna služba in ministrstvo sta se zato odločila izvesti natečaj, v okviru katerega je splošna javnost predlagala projekte, ki so jim spremenili življenje ali prispevali k izboljšanju kakovosti njihovega življenja oz. življenja skupnosti. Z žrebanjem so izbrali 26 projektov, ki bodo zdaj v okviru gostujoče razstave v prvem muzeju s kozolci na prostem na svetu razstavljeni do konca marca.

»Prav je, da ljudje vidijo, kaj se po Sloveniji dogaja in kam gre evropski denar,« meni tudi župan Šentruperta Rupert Gole, ki je, podobno kot Pikl, ponosen na tukajšnji projekt, za katerega so pridobili dobrih 300 tisoč evrov evropskih sredstev. »Dežela kozolcev je zagotovo primer projekta, ki je uspešno počrpal evropski denar ter tudi živi in izpolnjuje cilje, ki smo si jih zadali,« je prepričan Gole. Muzej na prostem je namreč postal generator turističnega razvoja v Mirnski dolini, v dveh letih pa ga je obiskalo že več kot 30.000 registriranih obiskovalcev iz 42 držav.

Berite brez oglasov

Trafika24 Logo

Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.

Prijava

Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.