Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Dobrote Dolenjske na vaši mizi


M. Ž.
3. 2. 2014, 14.45
Posodobljeno
04. 02. 2014 · 12:45
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

dobrote04.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
dobrote04
dobrote30.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Dobrote Dolenjske. (Foto: M. Ž.)
dobrote42.jpg
Arhiv Dolenjskega lista
Projekt so predstavljali (z leve) Alja Rabzelj, Iztok Kovačič, Rupert Gole, Urša Repše, Helena Jurše Rogelj, Špela Smuk in Boštjan Rakar, predstavitev pa je vodila Petra Krnc.
dobrote35.jpg
Arhiv Dolenjskega lista

V gostilni Rakar so dopoldne predstavili projekt Dobrote Dolenjske oz., kot so dejali, »jagodni izbor, certificirano, izbrano ponudbo visokokakovostnih, inovativnih, a hkrati tudi tradicionalnih izvirnih produktov z visoko sporočilno vrednostjo, ki z lastnimi zgodbami in pomembnimi sporočili ter z lokalno dodano vrednostjo dvigujejo prepoznavnost Dolenjske«.

Kolektivna tržna znamka Dobrote Dolenjske je nastala v okviru dve leti trajajočega projekta, ki ga je pravzaprav začel že Podeželski šopek, nosilec projekta je Društvo za razvoj in oživitev Trebnjega, njegovi partnerji pa Zavod za trajnostni razvoj Temeniške in Mirnske doline, podjetje Esplanada, Dežela kozolcev, Gostilna Rakar in Interflash turizem.

Danes Dobrote Dolenjske združujejo 15 ponudnikov z več kot 100 različnimi izdelki – od različnih salam do sirov, sokov, sirupov, kisov, likerjev, testenin, piškotov, marmelad … Poskrbeli so tudi za celotno grafično podobo in lično embalažo, ki je enostavna in iz okolju prijaznih materialov, vsak izdelek so obogatili še z iskrivo mislijo, ki jih je oblikoval prof. dr. Janez Bogataj, oblikovali pa tudi posebne prodajne kredence in mobilno prodajalno, s katero lahko te izdelke odpeljejo po celotni Sloveniji.

V okviru projekta, katerega vrednost je ocenjena na dobrih 137 tisoč evrov, ki je v višini 85 odstotkov sofinanciran iz evropskega denarja, so oblikovali katalog, nakupili opremo za pripravo izdelkov in organizirali prvi mednarodni festival marmelad v Deželi kozolcev. Drugi najslajši festival v Sloveniji bo prvo soboto v oktobru.

Partnerji v projektu si želijo, da bi se z Dobrotami Dolenjske identificirali vsi Dolenjci, dolenjska podjetja, trgovci, lokalne skupnosti ter turistični in gostinski ponudniki in jih vzeli za svoje, prav tako pa si želijo povezati tudi s področij izven meja štirih občin – Šentrupert, Trebnje, Mirna in Mokronog-Trebelno, ki jih združuje skupna tržna znamka.

prof_dr_janez_bogataj_o_dobrotah_dolenjske.mp3

Prof. dr. Janez Bogataj o Dobrotah Dolenjske


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.