Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Novo mesto mladim prijazna občina


J. A.
7. 12. 2016, 11.55
Posodobljeno
29. 12. 2016 · 12:26
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

novo_mesto___02.jpg
Inštitut za mladinsko politiko
Novo mesto (Foto: arhiv DL)
mladim_prijazna_obcina_1000047.jpg
Inštitut za mladinsko politiko
Foto: Inštitut za mladinsko politiko

Inštitut za mladinsko politiko je v sodelovanju s Skupnostjo občin Slovenije in pod častnim pokroviteljstvom predsednika Boruta Pahorja včeraj podelil certifikate Mladim prijazna občina, prejele so jih občine Novo mesto, Koper, Radovljica in Jesenice. Na razpis se je prijavilo osem občin.

"Mladi med 15. in 29. letom starosti, ko je produktivnost človeka v normalnih oz. spodbudnih okoliščinah lahko na vrhuncu, so postali v času gospodarske krize ena najbolj ranljivih skupin prebivalstva. Posledice niso zavidljive, ne za mlade ne za družbo," ocenjujejo na Inštitutu za mladinsko politiko, kjer izpostavljajo, da občine same ne morejo izkoreniniti vzrokov za obstoječe stanje, lahko pa pomagajo, tako da mladim ponudijo spodbudno okolje za njihov osebnostni in poslovni razvoj.

Prvič letos je komisija za certificiranje mladim prijaznih občin podelila tudi priznanje za izkazan napredek pri urejanju področja mladine, ki ga je prejela Občina Hajdina.

Iz omenjenega inštituta so še sporočili, da letošnje leto prinaša tudi novost, namreč prvič se podaljšuje veljavnost certifikata občinam, ki so certifikate že prejele in se jim veljavnost slednjega letos izteka. Komisija za certificiranje mladim prijaznih občin je odločila, da se veljavnost certifikata podaljša: Mestni občini Ljubljana, Mestni občini Maribor, Mestni občini Ptuj, Mestni občini Velenje, Občini Krško in Občini Radlje ob Dravi. S podaljšanjem certifikata so se občine zavezale, da bodo področje mladine še naprej razvijale in dosegale zastavljene kazalnike.

Od leta 2012, ko je bil certifikat prvič podeljen, je bilo v Sloveniji zabeleženih 28 občin s tem nazivom. Naziv Mladim prijazna občina prejmejo lokalne skupnosti v Sloveniji, ki z izvajanjem ukrepov za reševanje problematike mladih na lokalni ravni na področjih izobraževanja, zaposlovanja, stanovanjske politike, informiranja, participacije, mladinskega organiziranja in mobilnosti ustvarjajo prijaznejše okolje za življenje in razvoj mladih.

"Certifikat, ki je edinstveno tovrstno certificiranje v Evropi, predstavlja priznanje lokalnim skupnostim, ki uspešno izvajajo ukrepe na identificiranih prednostnih področjih lokalnih mladinskih politik. Le-ta pa predstavlja tudi usmeritev, kako se na lokalni ravni spopadati s težavami, s katerimi se srečujejo mladi v posameznih občinah, ter seveda spodbudo občinam za uspešno delo na tem področju," še pravijo na Inštitutu za mladinsko politiko.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.