Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Gimnazija Ormož: Kakovostna izobrazba v mirnem okolju – zdaj že s tremi programi


Štajerski Tednik
6. 2. 2021, 23.18
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Gimnazija Ormož raste in se razvija. Zdaj so že uveljavljena srednja šola s programom Splošna gimnazija, leta 2014 so mu dodali srednji strokovni program Predšolska vzgoja – in 1. 9. 2021 začnejo z novim srednjim strokovnim programom – Zdravstvena nega. Zelo so veseli, da jim je uspelo pridobiti novi program za pridobitev poklica zdravstveni tehnik/tehnica, ki nudi številne zaposlitvene možnosti.

1612459189_gimnazija_ormoz_1.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

Ravnateljica Klavdija Zorjan Škorjanec s ponosom pove, da dijaki pri njih niso številke: ''Vse poznamo in vemo, kje imajo močna področja, ki jih razvijamo, pa tudi, kje potrebujejo pomoč in spodbudo. Negujemo športni duh in naši dijaki dosegajo vidne rezultate pri rokometu in strelstvu. Organiziramo zanimive športne dneve in športni tabor. V tekočem šolskem letu imajo pri nas rokometaši organizirane posebne treninge. Glasbeniki se izražajo v pevskem zboru in bendu, za njih organiziramo glasbeni tabor. Gledališčniki z gledališkimi in lutkovnimi predstavami gostujejo v okoliških vrtcih in šolah. Spodbujamo dijake, ki literarno ali likovno ustvarjajo, in omogočamo, da se pokažejo. Letos sta tako dve dijakinji z našo pomočjo izdali svoji pesniški zbirki, mladi likovni ustvarjalci pa so se udeležili likovne kolonije. Mladi se zanimajo za tehnologijo in tako naši dijaki pripravljajo oddaje za lokalni radio Prlek, snemajo filme, izdelujejo stop animacije in izdajajo šolsko glasilo.''

Kot dodaja ravnateljica, pri strokovnem delu upoštevajo sodobna didaktična priporočila – timsko sodelovanje, medpredmetno povezovanje, poučevanje z elementi formativnega spremljanja. Vsako leto organizirajo projektne dneve in spoznavni vikend za dijake novince. Pomembna prednost za njihove dijake je tudi medvrstniška tutorska pomoč. Dijaki imajo na voljo še pogovorne ure pri profesorjih, kjer lahko dobijo dodatno razlago in usmeritve za svoje učenje in delo. Tudi v spremenjenih okoliščinah zaradi epidemije dijaki in učitelji odlično delujejo in sodelujejo. Čeprav je situacija zahtevna, pouk na daljavo poteka uspešno. Učitelji so skupaj z dijaki poiskali možnosti, da je pridobivanje znanja kar najuspešnejše, ne pretirano stresno in da v najboljši možni meri ohranjajo medsebojni stik.

O načrtih Klavdija Zorjan Škorjanec pove: ''Nadaljevali bomo z vsem, kar se izkaže kot dobro, ter hkrati izboljševali tisto, na kar nas starši in dijaki opozarjajo, da bi veljalo spremeniti, oziroma kar sami začutimo kot izziv. Za nas uspeh ne pomeni samo visokih ocen in dosežkov, ampak tudi tisto, česar ne moremo izmeriti – dobro počutje, odgovornost in samostojnost, solidarnost, možnost povedati in biti slišan. Seveda smo ponosni tudi na dobre rezultate in dijaki so ob podpori profesorjev, mentorjev uspešni na tekmovanjih, natečajih, različnih razpisih in pri raziskovalnem delu. Dijaki tekmujejo ter se dokazujejo in dosegajo izjemne rezultate na različnih področjih. Najboljše dosežke izpostavimo ob koncu šolskega leta, ko zbor in bend priredita koncert za širšo javnost. Najboljše dijake, ki se izkažejo pri šolskem in izvenšolskem delu, vsako leto nagradimo z brezplačno ekskurzijo – tako so bili že v Berlinu, Pragi, Budimpešti, Firencah, na Boromejskih otokih, v Beogradu.''

Gimnazija Ormož spodbuja prostovoljno delo in medsebojno učno pomoč, veseli pa so tudi rezultatov na maturi: ''Ponašamo se tudi z zlatimi maturanti in visokim povprečjem doseženih točk, ki naše dijake popeljejo na želene študijske programe. Ne nazadnje o dobrem delu pričajo tudi naši bivši dijaki, ki jih danes srečujemo med zdravniki, pravniki, doktorji znanosti, učitelji, fizioterapevti, bibliotekarji, farmacevti, psihologi, defektologi, prevajalci, arhitekti, umetniki,'' pojasni ravnateljica.

Na šoli ves čas spodbujajo medsebojno sodelovanje, dijake navajajo, da izrazijo svoje mnenje in želje ter soustvarjajo bivanje na šoli, predvsem prek Dijaške skupnosti. Dijaki organizirajo različne humanitarne akcije, v lanskem šolskem letu so se uveljavili skupni dijaški zajtrki, ki jih dijaki v sodelovanju s profesorji pripravijo v šolski učilnici. Šolsko okolje je mirno in varno, šola je sodobno opremljena, dijakom je omogočen topel obrok. Pouk se načeloma začne ob 7.50 in traja do 14.00, prevozne linije so urejene. Ko dijaki čakajo na prevoz, so lahko v prijetni avli, šolski knjižnici, računalniški učilnici ali igrajo namizni tenis ali ročni nogomet. ''Pomembno se nam zdi, da Občina Ormož štipendira dijake naše šole, ne glede na kraj bivanja, če izpolnjujejo določene pogoje oziroma imajo dovolj visoke ocene. Hkrati Občina Ormož sofinancira tudi prevoz dijakov iz krajev v naši občini. Spodbujamo dijake, ki želijo biti aktivni v lokalnem okolju, saj sodelujemo pravzaprav z vsemi organizacijami; pri poklicnem usmerjanju se povezujemo z vrtci, šolami in fakultetami. Vpis na našo šolo svetujemo vsem, ki jih zanimajo naši programi. Predvsem pa učencem in staršem, ki se zavedajo, kako pomembno je takšno okolje za mladostnika,'' našteje ravnateljica. Tudi v prihodnje želijo na Gimnaziji Ormož krepiti mednarodno sodelovanje in negovati že utečene izmenjave znotraj Slovenije.

Vsako leto smo se uspešno predstavili devetošolcem in njihovim staršem na informativnih dnevih. Čeprav je letos situacija nekoliko drugačna, imamo enak namen. Vabimo vas na virtualne informativne dneve, na katerih lahko izveste vse, kar vas zanima o naši šoli. Predstavili se bomo 12. in 13. 2. 2021 na www.informativni-dnevi.si.

Številne informacije najdete tudi na naši spletni (https://www.gimnazija-ormoz.si/) in fb strani, sprehodite se lahko tudi po interaktivni platformi.

Če iščete kakovostno izobrazbo in pristne medosebne odnose, smo pravi naslov za vas. Gimnazija Ormož.

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.