Je na Ptuju treba spremeniti šolske okoliše?
Vpisi v prve razrede osnovnih šol so v teku. Od gravitacijskega okoliša oziroma naslova bivanja je odvisno, v katero šolo naj bi se otrok vpisal. Svetnik Milan Klemenc je na zadnji seji izpostavil nujnost sprememb na tem področju: »Od 2019 do danes kar se tiče šolskih okolišev, nismo naredili popolnoma nič. Žalostno je to, da otroci skozi okno gledajo eno, morajo pa v drugo šolo, ker nam v štirih letih ni uspelo ničesar narediti.« Pri svetniških kolegih podpore pri tej ideji ni doživel, prej obratno, nekateri so izrazili bojazen, da bi spremembe zadeve še poslabšale.

V zadnjih letih je bilo kar nekaj pobud ptujskih mestnih svetnikov za uvajanje novosti na področju šolskih okolišev. Pravzaprav se o tem govori v vsakem mandatu, a sprememb že vsaj 20 let ni. Mnenja, ali so novitete in novo določanje območij in okolišev potrebne ali ne, so različna. Klemenc je prepričan, da so: »Moti me odgovor strokovnih služb na moje vprašanje, da ni potrebe po spremembi šolskih okolišev. To je neprimerno. Šole in starši najbolj vedo, kako bi bilo prav.«
Izpostavil je, da je OŠ Ljudski vrt enormno obremenjena ter da bi bilo treba šolarje bolj enakomerno razporediti po vseh ptujskih šolah: »Nekatere šole se borijo za dva oddelka, druge krepko prekašajo tudi svoje prostorske kapacitete. Mi pa zadeve samo prelagamo. Prisluhnimo vsem šolam, kako zadeve izpeljati.«
Županja MO Ptuj Nuška Gajšek je izpostavila, da morajo biti takšne spremembe potrjene v soglasju s starši in šolami. Delno rešitev problema vidi v integriranem potniškem prevozu, ki da bo omogočil še lažjo dostopnost do vseh šol.
Izbira šole pogosto povezana s čustveno izbiro staršev
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se