Iz dolenjskega DeSUS-a več izstopov, odhaja tudi predsednik Lah

##IMAGE-3434139##
Sklepu sveta stranke DeSUS za vstop v desnosredinsko koalicijo so najbolj nasprotovali v pokrajinskih odborih Dolenjske in Podravja. Predsednik dolenjskega odbora Milan Lah je obveščen o več izstopih iz stranke, s funkcije predsednika pa bo odstopil tudi sam. Sicer imajo težave tudi na območju Podravja, a večjega števila izstopov ne beležijo.
Lah sicer glede števila izstopov članov iz stranke ni želel konkretneje govoriti, je pa pojasnil, da glede na trenutno "razpoloženje" in ocene, ki jih dobiva iz tamkajšnjih občinskih odborov, pričakuje še več izstopov.
Prav tako je Lah tudi obvestil vodstvo stranke, da bo odstopil s položaja predsednika pokrajinskega odbora, saj mu "drugega ne preostane". Tako se je odločil po eni strani zato, ker se ne strinja z vstopom DeSUS v desnosredinsko koalicijo, na drugi strani pa je takšna tudi večinska volja tamkajšnjih članov. Ob tem pa je pojasnil, da bo kot častni član še nadalje ostal član DeSUS.
Kot navaja Lah, je prejel tudi več zahtev za sklic izrednega kongresa, vendar pa je poudaril, da so to posamične zahteve, o čemer bi občinski odbori morali sprejeti stališče oz. sklep, kar pa se za zdaj še ne dogaja.
Tudi predsednik pokrajinskega odbora Podravje Marjan Malek je povedal, da se v občinskih organizacijah dogajajo izstopi, konkretnejših podatkov v zvezi s tem pa nima. "Predsedniki samo sporočajo, da imajo težave in da jim ljudje izkazujejo, da bodo izstopili," je dejal.
A predsednik občinske organizacije Maribor Valter Drozg je povedal, da je imel mestni odbor Maribor dan pred torkovo sejo sveta stranke sestanek, kjer so bili "približno pol na pol" z mnenji glede možnosti vstopa v desnosredinsko koalicijo. Od takrat do danes pa Drozg nima nobenih podatkov o posebnih odzivih na odločitev ali izstopih iz stranke. Po njegovih besedah sta le pred samo odločitvijo sveta dva člana izstopila, dva pa sta z izstopom zagrozila po telefonu. "A to je glede na število članstva pravzaprav zanemarljivo," je še dodal.
Sicer je bil Drozg osebno "bolj zainteresiran za koalicijo s Pozitivno Slovenijo in SD", a kljub temu se mu zdi, da so glede na potek dogodkov na koncu sprejeli pravilno odločitev. "Mi smo v našem statutu zapisali, da bomo čuvali interese upokojencev. Če nismo v vladi, jih čuvati ne moremo," je pojasnil.
Predsednik občinske organizacije Slovenska Bistrica Ivan Jurše je podobno kot Drozg povedal, da so o tem vprašanju razpravljali še pred odločitvijo sveta DeSUS, in se nato odločili, da naj se vstopi v desnosredinsko koalicijo, v kolikor bo program njihove stranke upoštevan. Dodal je, da za zdaj še nima podatkov o nobenih izstopih članov iz stranke, le en član se je še pred dokončno odločitvijo glede koalicije opredelil, da se s tem "težko sprijazni". Vendar pa je pozneje, pravi Jurše, v razgovoru z njim dejal, da bo še razmislil o tem.
Prav tako tudi predsednik občinske organizacije Lenart Edvard Zorko ne beleži nobenih posebnih odzivov v zvezi z vstopom DeSUS v desnosredinsko koalicijo. Kot je povedal, so sicer v okviru pokrajinskega odbora Podravje ocenili, da "zaenkrat morda ne bi kazalo iti v to koalicijo", ampak to ni vplivalo na odločitev sveta stranke, saj je bilo pri tem stališču "Podravje bolj ali manj osamljeno skupaj z Dolenjsko", je pojasnil.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se