Slovenska Bistrica: »Država mora urediti smetarski turizem«
Slovenjebistriški svetniki in svetnice so na predpočitniški seji med drugim obravnavali odlok o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske odpadne vode na območju občine, ob tem pa ugotavljali, kaj je namen dela občinskih odborov.

Uvodoma je direktor Komunale Blaž Gregorič poudaril, da so se roki za ureditev izpusta neprečiščenih odpadnih voda podaljšali: na vodovarstvenih območjih do leta 2021, na drugih območjih pa do leta 2023. »Vse greznice, ki so zgrajene po letu 1976 in so vodotesne ter triprekatne, lahko ostanejo do prve rekonstrukcije stavbe oziroma do gradnje javne kanalizacije. Ob postavitvi malih komunalnih čistilnih naprav mora lastnik opraviti prvo meritev, v skladu z državno uredbo pa od Arsa pridobiti tudi dovoljenje, da lahko vodo iz čistilne naprave odvaja v okolje.« Svetnik Maksimiljan Tramšek je slednje pokomentiral, da si ne more predstavljati, kako si bo več tisoč imetnikov čistilnih naprav pridobivalo dovoljenje na Arsu, saj gre za zapleten in dolgotrajen postopek.
Župan za uporabo kmečke logike
»Gre za usklajevanje z uredbo, čeprav so mnogi pogoji in predpisi neživljenjski. Sem za rešitve, ki gredo po kmečki logiki. Uredba je bila sprejeta, podaljšali so se roki, vendar s tem ni rešeno nič, saj bomo tudi leta 2021 pred isto težavo, če ne bomo upravičeni do denarja za investicije na tem področju. Iz naslova omrežnin dobimo letno približno 400.000 evrov, na drugi strani pa bi morali po grobi oceni v kanalizacijsko omrežje vložiti 30 milijonov evrov,« je opozoril župan Ivan Žagar.
Ustanoviteljici Komunale tudi občini Slovenske Konjice in Zreče
Slovenska Bistrica postaja mesto duhov
Rezultati gospodarskih javnih služb v občini Slovenska Bistrica v letu 2015
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se