Ptuj: Prenovljena kotlovnica ni zagotovilo, da bodo cene nižje
Občutno zvišanje cen ogrevanja je na Ptuju še vedno tema številka ena. V Javnih službah (JS) Ptuj, ki upravljajo s sistemom, podražitev utemeljujejo z zvišanjem cen zemeljskega plina, na katerem sloni ptujski ogrevalni sistem.

V sklopu že nepovedanega projekta bi obnovili ter dogradili kotlovnico na Volkmerjevi cesti, vgradili bi kotel na lesno biomaso, ki bi po besedah direktorja Hodnika pokrival okoli 80 odstotkov potreb, razširili bi omrežje za distribucijo toplote, kar bi omogočilo priključitev novih odjemalcev. Čeprav je bil projekt pripeljan že zelo daleč, se ne izvaja, po pojasnilu vodstva JS Ptuj zaradi previsokih cen zainteresiranih ponudnikov. Po drugi strani pa si je treba naliti čistega vina in si priznati, da se o alternativnih metodah ter virih ogrevanja na Ptuju govori že leta in leta, rezultata pa nobenega. Oziroma je rezultat tega stoičnega početja danes močno občuten za številne Ptujčane, ki se jim je ogrevanje drastično podražilo.
Zakaj so na Ptuju rešitve tako nedosegljive, zakaj se okoli problemov samo vrtijo, rešijo pa jih pozno, prepozno ali nikoli? Alen Hodnik, direktor JS Ptuj, je dolgotrajnost postopkov na projektu daljinskega ogrevanja utemeljil takole: „Na Ptuju se pripravlja projekt prenove kotlovnice na lesno biomaso, pri čemer peljemo vse postopke, ki so pred tem predvideni. Treba je bilo projekt sprojektirati, pridobiti služnosti, gradbeno dovoljenje, izpeljati postopke za pridobitev nepovratnih sredstev, pridobiti soglasje k zadolžitvi, izvesti postopke v zvezi z javnimi naročili, kar žal vzame kar nekaj časa. Projekt bomo v letu 202 nadaljevali ter ga praviloma zaključili do konca koledarskega leta.“
Vprašanje, ali bo projekt res prinesel nižje cene
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se