Ormož: Križev pot do namakalnega sistema
Dela za izgradnjo četrte faze namakalnega sistema v ormoški občini, ki ga nameravajo graditi s pomočjo državnih in evropskih sredstev, tudi letos ne bodo stekla. Razlog: prezahtevni in predolgi postopki za ureditev vse potrebne dokumentacije, opozarja župan Alojz Sok, ki je na kratko orisal to trnovo birokratsko pot. Za urejanje birokracije oz. pridobivanje vseh potrebnih dovoljenj so porabili približno tri leta.

Svetniki so sicer med drugim gladko sprejeli prvi rebalans letošnjega proračuna (za je glasovalo 14 svetnikov, proti štirje), ki je na prihodkovni strani nižji za 717.000 in tako znaša 12,3 milijona evrov. Na drugi strani pa naj bi občina namesto dobrih 19,35 milijona evrov potrošila 19,1 milijona. Proračunsko luknjo v višini 6,8 milijona evrov bodo krpali z najetjem kredita v višini 3,45 milijona evrov ter s sredstvi iz preteklih let (3,6 milijona evrov).
Na projektu delajo že tri leta
Odhodke so zmanjšali največ na račun neizvedenih investicij; največja med njimi je izgradnja četrte faze namakalnega sistema v višini dobrih 700.000 evrov, ki je vezana na evropska nepovratna sredstva. »Na tem projektu širitve namakalnega sistema delamo že približno tri leta; od tega, da smo zbirali služnostne pogodbe, dejansko podpisali pogodbe z vsemi potencialnimi uporabniki namakanega sistema, do tega, da so nam enotno namakalno področje razbili v šest področij in nam zmanjšali namakalno površino s 170 na 129 hektarjev. To pomeni, da bo tudi manj evropskih sredstev. Minister za kmetijstvo Židan pogosto govori, da ima Slovenija velike kapacitete pri pridelavi hrane in da je osnovni ključ rešitve tega problema v namakalnih sistemih, dela pa se obratno. Namesto pospeševanja se to zavira.
Več za plače zaposlenih na občini in v zavodih
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se