Destrnik: Tožbe in tožbeni zahtevki se kar vrstijo
Svetniki občine Destrnik so na septembrski seji občinskega sveta potrdili zaključni račun občine Destrnik za preteklo leto po skrajšanem postopku, ki izkazuje 2,038 milijona evrov prihodkov in 2,208 milijona evrov odhodkov, pri čemer so investicije presegle milijon evrov

Župan Vladimir Vindiš je svetnike seznanil tudi z nekaterimi (povečanimi) aktivnostmi občine, do katerih prihaja tudi zaradi tožbe Emgrada.
Emgrad zahteva od občine 1,3 milijona evrov
Kot smo poročali je Emgrad ob dohodek zaradi nerealizirane pogodbe nakupa poslovnih prostorov v stavbi Janežovski Vrh 42. Občina Destrnik namreč ni podpisala predpogodbe za nakup prostorov v višini 1,375 milijona evrov. Odškodninski zahtevek Emgrada znaša 1,345 milijona evrov, kolikor naj bi znašala njegova poslovna izguba, ker te stavbe ni mogel dokončati oz. prodati po določilih iz predpogodbe. Občini naj bi bila ponujena poravnava, kar je po besedah župana Vladimirja Vindiša nemogoče, saj naj bi bila upravičenost zahtevkov za poravnavo vprašljiva: „Mi smo občinsko stavbo kupili za 595.000 evrov, za razliko do kredita v višini 1,260 milijona evrov pa smo 400.000 evrov porabili za vrtec, 93.000 za njegovo opremo, za energetsko sanacijo šole 86.000 evrov, 180.000 evrov pa za poslovno cono, tako da je bil ta znesek porabljen zelo racionalno. Prva zaslišanja težko komentiram. Po prejemu zapisnika prve sodne obravnave, ki je bila 14. septembra, se bomo sestali in ga skupaj pregledali. Še vedno sem prepričan, da smo pri nakupu občinskih prostorov in porabi kredita ravnali racionalno in zelo gospodarno.«
Miran Čeh iztožuje 72.000 evrov
Iz bioplinarne Arnuš še vedno smrdi
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se