Finance četrtnih skupnosti v roke občinski upravi
Četrtne skupnosti so bile doslej pravne osebe javnega prava, kar jim je omogočalo samostojno upravljanje tudi s financami. Zdaj se finančni del prenaša na občino, kar naj bi poenostavilo (in zmanjšalo) delo predsednikov četrtnih skupnosti ter zaposlenih na občinski upravi.

"V praksi se bodo zadeve še vedno izvajale v sodelovanju s predsedniki in sveti četrtnih skupnosti, pravnoformalno pa bo podpisnica aktov, ki se nanašajo na premoženje, županja," so pojasnili na MO Ptuj. Ukinjajo se torej bančni računi vseh četrtnih skupnosti, priprava ločenih finančnih načrtov, letnih poročil, bilanc ... Predsedniki formalno ne bodo več podpisniki dokumentov, prav tako ne bodo več pripravljali mesečnih poročil o prihodkih.
Kot je razvidno iz predloga proračuna za 2024, pa sprememba statusa ne prinaša nobenih drugih posledic oz. morebitnega zmanjšanja denarja za četrtne skupnosti, ki bodo tudi odslej prejemale po 5.000 evrov za projekte (skupno 40.000 evrov), prav tako ostajajo na enaki ravni sredstva za sejnine in upravljanje.
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se