Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Cene delovnih zvezkov: V eni šoli 35 evrov, v drugi 140 evrov, in to za isti razred


Monika Horvat
19. 8. 2019, 21.24
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Šolski zvonec bo kmalu zazvonil, starši pa že polnijo šolske torbe. Kako globoko bodo morali razpreti denarnice, pa je odvisno tudi od tega, katero šolo obiskuje njihov otrok. Seznami in posledično stroški nakupa obveznega učnega gradiva se namreč od šole do šole občutno razlikujejo. Tako bodo na primer samo za nakup kar desetih delovnikov starši šestošolcev OŠ Središče ob Dravi plačali skoraj 140 evrov, medtem ko na OŠ Benedikt štirikrat manj, le 35 evrov, in to za dva delovnika. Ogorčeni starši se sprašujejo, zakaj takšne razlike in ali so res potrebne tolikšne količine delovnih zvezkov.

1566213895_cg_naslovnica_64.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

Čeprav si učenci večino učbenikov brezplačno lahko izposodijo pri učbeniških skladih, stroški, ki spremljajo novo šolsko leto, za mnoge starše predstavljajo veliko breme. Seznami obveznega učnega gradiva so od razreda do razreda, od šole do šole različno dolgi. Razlikujejo se tako po številu in naslovih gradiva ter najpomembnejše: po stroških. Za isti razred na eni šoli je tako za delovnike treba odšteti precej več denarja kot na drugi. Kakšno je stanje glede nakupa delovnikov (v podatke niso zajeti atlasi, zemljevidi, periodni sistemi) za učence šestega razreda v šolah Spodnjega Podravja, smo pobrskali pri spletni knjigarni Emka.si Mladinske knjige in ugotovili, da je razlika med šolo z najvišjo in najnižjo nabavno ceno presegla 100 evrov.

Rekorderka: OŠ Središče ob Dravi

Tako bodo na primer starši šestošolcev OŠ Središče ob Dravi samo za nakup delovnih zvezkov odšteli 140 evrov, medtem ko na OŠ Benedikt komaj 35 evrov. Na središki šoli jih bodo potrebovali deset, na benediški pa le dva. Kako lahko prihaja do takšnih razlik in ali otroci res s pomočjo številnih delovnikov pridobijo toliko znanja, se ogorčeno sprašuje eden izmed staršev učenca, ki bo to jesen zakorakal v šesti razred OŠ Središče ob Dravi. Prepričan je, da bi morale imeti šole omejeno višino cen delovnih zvezkov.

Ravnateljica: »Če učitelj meni, da učenci potrebujejo določeno učno gradivo, mu pri tem zaupamo«

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.