Proti fiktivnim prijavam tujcev: Konec izkoriščanja socialnih transferjev
V javnosti že nekaj časa odmevajo informacije o fiktivnih prijavah bivališč tujcev na naslovih v Sloveniji. Tudi podravska regija ni izjema, saj naj bi na nekaterih naslovih bilo prijavljenih po nekaj deset ali celo krepko čez sto ljudi.

Ker so tujci iz tretjih držav, ki so fiktivno prijavljeni na slovenskih naslovih, nekateri pa dejansko bivajo tudi v svoji domovini, bili (ali so) med prejemniki socialnih pomoči, je vlada za to področje napovedala temeljit nadzor. Do anomalij in goljufij s prijavo bivališč prihaja tudi zaradi dela tujcev v Sloveniji ali kateri drugi od evropskih držav. Po poročanju STA med upravnimi enotami, ki so lani izdale največ dovoljenj za prebivanje in delo tujcem iz tretjih držav, izstopa tudi ptujska. Poleg nje so omenjene še upravne enote Velenje, Žalec, Škofja Loka, Izola, Laško, Celje, Logatec in Kranj, kjer so se odločili ukrepati.
Lani 200.000 začasnih prijav prebivališča
Za prijavo prebivališč na območju države in naslovov v tujini so pristojne upravne enote, ki lahko skupaj s policijo ali občinskimi inšpektorji izvedejo nadzor in tudi prekrškovni postopek. Po podatkih iz registra stalnega prebivalstva, ki so ga posredovali z ministrstva za notranje zadeve, so upravne enote lani izvedle 41.366 prijav oziroma obnov začasnega prebivališča po prijavah stanodajalcev, 200.970 prijav začasnega prebivališča posameznih prijaviteljev ter 103.496 prijav oziroma sprememb stalnega prebivališča.
Težave v šolstvu in zdravstvu, pa tudi neznanje jezika
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se