Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Revizijska komisija zavrnila zahtevek revizije CGP


STA, M. M.
7. 8. 2015, 10.25
Posodobljeno
30. 08. 2015 · 09:24
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

he_br.jpg
spletna stran HESS, arhiv DL
Foto: spletna stran HESS, arhiv DL

##IMAGE-3641996##

Krška Infra bo lahko začela s pripravami za podpis pogodbe z izbranim graditeljem akumulacije za hidroelektrarno (HE) Brežice. Državna revizijska komisija je namreč revizijski zahtevek družbe CGP zavrnila kot neutemeljen, kar pomeni, da bo akumulacijo gradila družba Riko.

Državna revizijska komisija je na svoji spletni strani objavila, da se zahtevek novomeške družbe CGP za revizijo izbire izvajalca gradnje akumulacijskega bazena z visokovodnim razbremenilnikom za HE Brežice zavrne kot neutemeljen, hkrati pa je zavrnila zahtevo vlagatelja za povrnitev stroškov.

Direktor javnega podjetja Infra Vojko Sotošek je povedal, da bi lahko pogodbo z Rikom podpisali septembra in nato še ta mesec začeli s pripravljalnimi deli. Sicer pa morajo pred začetkom del dokončati oz. zapreti finančno konstrukcijo. V ta namen in da bi se uskladili glede zagotavljanja denarja, pa se bodo v ponedeljek sestali s predstavniki ministrstva za okolje in prostor.

Pogodbo z Rikom bodo podpisali, ko bodo imeli zagotovljeno dovolj denarja, predvidoma septembra, je dejal in dodal, da bi lahko potem z dobro organizacijo in pospešenim delom do konca prihodnjega leta zagotovili polnjene akumulacijskega bazena HE Brežice in dvig vode do točke, ki jo elektrarna potrebuje za preizkušanje opreme.

Gradnjo infrastrukturnega dela HE Brežice jim je uspelo tudi poceniti za približno 20 milijonov evrov, kar pomeni, da jih bo naložba stala približno 135 milijonov evrov. Z novelacijami programa pa jim bo verjetno uspelo prihraniti še kakšen milijon, je še povedal Sotošek.

Po prvotnih ocenah bo celotna naložba HE Brežice, četrte v verigi hidroelektrarn na spodnji Savi, brez davka znašala nekaj več kot 250 milijonov evrov. Od tega je naložba v energetski del vredna približno 118 milijonov evrov, naložba v infrastrukturni del z vodno akumulacijo pa približno 135 milijonov evrov. Elektrarno naj bi predvidoma zgradili v drugi polovici leta 2017.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.