Nohti in njihova neposredna okolica so idealno zbirališče bakterij. Ni dovolj, da si roke samo umijete. Izpod nohtov morate očistiti tudi umazanijo, ki se tam nabere vsak dan. Če umazanija tam ostane, rok pa si ne posušite povsem, pod nohti ustvarite idealne vlažne razmere za razvoj bakterij. Temeljito umivanje in sušenje rok je torej nuja!
Skrbite za obnohtno kožico
Obnohtna kožica je zelo nežna in kočljiva za vzdrževanje. Hitro se strga, zatrga in posledično tudi vname. Redno in nežno jo strizite in negujte s posebno kremo. Tako kakor je prepovedano grizenje nohtov, je seveda prepovedano tudi grizenje obnohtne kožice. Prav gotovo si boste s tem naredili veliko škode. Kožica, ki jo odtrgamo, se zelo hitro vname in verjetno veste, da so taka vnetja, čeprav so zelo majhna, lahko zelo boleča in neprijetna.
Uporabljajte posebno kremo
Nohti so, tako kot koža na rokah, pogosto nagnjeni k izsušitvi. Ko uporabljate kremo za roke, zato ne pozabite na nohte. Če imate zelo lomljive nohte, pa jim privoščite posebno olje za nohte, ki ga lahko kupite v vsaki malo boljši drogeriji.
Nikdar ne luščite laka za nohte
Kadar ste na nohte nanesli lak in prihaja čas, da ga odstranite, laka nikoli ne luščite! S tem poškodujete zgornjo plast nohta in noht postane zato bolj suh in lomljiv! Najbolje je, da lak za nohte nanesete v dveh plasteh, čez pa seveda nanesete še plast zaščitnega laka. S tem boste že v osnovi preprečili luščenje. Lahko pa v torbici nosite tudi nekaj posebnih robčkov za odstranjevanje laka, tako da v sili lak raje obrišite, kot odluščite z nohtov!
Izbirajte kakovostne lake za nohte
Posebej bodite pozorni, da lak ne vsebuje parabenov ali sulfatov, ki škodujejo nohtom in koži ob njih. Da ne omenjamo, kako je tak lak lahko škodljiv, če pogosto jeste z rokami!
Nohte pilite nežno
Agresivno piljenje bo povzročilo drobne poškodbe nohta, kar se bo pozneje pokazalo kot zatrgan ali zlomljen noht. S tem ko vedno pilite v eno smer, rob nohta naredite gladek, kar je posebej dobrodošlo, kadar nosite najlonke.