1. Fobija pred petkom 13.
Strah pred petkom 13. ima celo uradno ime. Triskedekafobija označuje strah pred številko 13, medtem ko je paraskevidekatriafobija strah specifično pred petkom 13.
2. Poslovne izgube na ta dan
V ZDA med 17 in 21 milijonov ljudi živi v strahu pred tem dnevom. Po podatkih Centra za nadzor stresa in fobij iz Severne Karoline se zaradi petka 13. poslovni svet sooča z izgubo v višini približno 900 milijonov dolarjev. Mnogi podjetniki se izogibajo potovanjem in poslovnim odločitvam na ta dan.
3. Neizogibnost petka 13.
Vsako leto ima vsaj en petek 13. Povprečna razdalja med dvema takšnima dnevoma je 212 dni, najdaljša pa je bila 14-mesečna, od julija 2012 do septembra 2013.
4. Strah pred 13. nadstropjem
Mnogi nebotičniki nimajo 13. nadstropja. Namesto tega ga preimenujejo v "12A" ali preprosto ne omogočijo dostopa. Podobno hoteli in bolnišnice pogosto nimajo sobe s številko 13.
5. Filmska franšiza "Petek 13."
Slavna grozljivka Petek 13. ima 12 nadaljevanj, kar je morda posledica vraževerja filmskih ustvarjalcev, ki se niso upali narediti 13. filma.
6. Slavni rojstni dnevi na petek 13.
Nekateri znani obrazi, kot sta dvojčici Mary Kate in Ashley Olsen, Julie Louis-Dreyfus in Alfred Hitchcock, so se rodili na ta "usodni" dan.
7. Vraževerje pri mizi
Izvor strahu pred številko 13 sega v nordijsko mitologijo, kjer je Loki, 13. gost na večerji bogov, povzročil umor. V nekaterih francoskih restavracijah še danes najamejo 14. osebo, če se pri mizi zbere 13 gostov.
8. Krščanske korenine
V krščanstvu je petek povezan z nesrečo, saj naj bi bil Jezus križan na petek. Poleg tega je na zadnji večerji bilo 13 ljudi, trinajsti pa je bil Juda, ki je izdal Jezusa.
9. Prva omemba petka 13.
Čeprav natančen izvor povezave petka in številke 13 ni znan, je ta dan postal popularen v 19. stoletju.
10. Uničenje templjarjev
V petek, 13. oktobra 1307, je francoski kralj Filip prepovedal red templjarjev, jih aretiral, mučil in obtožil krivoverstva.
11. Znanstvena potrditev nesreče
Raziskava, objavljena v British Medical Journalu, je pokazala, da se na petek 13. zgodi 52 % več motorističnih nesreč. Švedski znanstveniki so prav tako zaznali več incidentov na ta dan.
12. Vraževerje kot samouresničujoča se prerokba
Psihologi opozarjajo, da je za nesrečo krivo predvsem vraževerje ljudi, saj lahko njihova napetost in nepozornost vodita v nesreče. Tako petek 13. postane samouresničujoča se prerokba.
Petek 13. tako ostaja globoko zakoreninjen v naši kulturi kot dan, ki se mu mnogi izogibajo, bodisi zaradi zgodovine, vraževerja ali preprosto strahu.