Aretacija je sledila po preiskavi, ki se je začela z aretacijo dveh drugih osumljencev - 53-letnega Yilmaza T. in njegovega 30-letnega sina - 19. junija. Ta par naj bi trdil, da ima občutljive datoteke s slikami Michaela Schumacherja po njegovi skoraj usodni smučarski nesreči leta 2013. V zameno za neobjavo teh fotografij sta zahtevala 15 milijonov evrov.
Preiskovalci trdijo, da sta moška družini Schumacher posredovala posamezne datoteke, da bi dokazala svoj dostop do zvezdnikovih osebnih fotografij. Njima naj bi obljubila provizijo tudi domnevnemu "mojstru" zarote, 52-letnemu nekdanjemu varnostniku, katerega vloga naj bi bila pretvorba zasebnih slik družine v digitalno obliko.
Oblasti so opozorile, da obsežne preiskave primera še vedno potekajo
Nemška preiskovalna ekipa je ob preiskavi prebivališč osumljencev odkrila datoteke, ki vsebujejo fotografije, povezane z zasebnim življenjem družine Schumacher. Med obsežnimi preiskavami so preiskovalci preiskali osem nepremičnin in zasegli več naprav za shranjevanje podatkov.
Višji tožilec v Wuppertalu je potrdil, da so tehnični ukrepi omogočili izsleditev domnevnih izsiljevalcev do Wuppertala. Dva osumljenca, ki sta bila na preizkusni kazni v drugem primeru, je policija aretirala na parkirišču supermarketa v Gross-Gerau, južno od Frankfurta.
Oblasti so opozorile, da obsežne preiskave primera še vedno potekajo. Če bodo osumljenci spoznani za krive, jim grozi kazen do petih let zapora. Preiskovalci so povedali, da so o izsiljevalskem načrtu obvestile oblasti v Švici, kjer je Schumacher od nesreče oskrbovan v družinski hiši.
Njegovo stanje ostaja skrivnost
Michael Schumacher, ki velja za enega najboljših voznikov F1 vseh časov, ni bil viden v javnosti, odkar je leta 2013 utrpel hudo možgansko poškodbo v smučarski nesreči v francoskih Alpah. Njegova žena Corinna, s katero se je poročil leta 1995, od takrat vztraja pri popolni skrivnosti glede njegovega stanja.