Ne zavrzite vode od testenin
Vodo, v kateri smo kuhali testenine, navadno odlijemo. Toda kuharski mojstri svetujejo, da jo prihranimo, saj lahko z njo zalivamo omako, ki jo kuhamo za testenine. Še posebno je primerna za zalivanje mesnih omak, ki bodo zaradi tega bolj gladke in gostejše. Pri kuhanju testenin pa je pomembno še to, da jih ne kuhamo v preveč vode: dovolj je je že toliko, da so testenine le prekrite.
Do zadnje kaplje ožeta limona
Včasih ima limona trdo lupino, ki se jo težko iztisne. Tudi za to obstaja zvijača. Preden želite limono ožeti, jo dajte za 20 sekund v mikrovalovno pečico na najnižjo temperaturo. Tako se bo lupina limone omehčala, notranje limonine membrane pa razrahljale in veliko lažje boste iz nje stisnili sok. Kadar pa vam po ožemanju ostane prazna lupina, je nikar ne zavrzite – z njo zdrgnite lesene deske za rezanje, saj boste tako pregnali neprijetne vonje, ki jih les vpije ob rezanju čebule.
Osvežen star kruh
Če nam ostane štruca kruha in se posuši, je seveda prva stvar, na katero pomislimo, da bi naredili kruhove cmoke. Toda obstaja tudi rešitev, kako zasušeno štruco spremeniti v hrustljav kruh. Štruco navlažite – najbolje, da jo zavijete v mokro krpo, lahko pa jo tudi za hip postavite pod curek vode. Pomembno je, da se skorja navlaži. Medtem segrejte pečico na 150 stopinj in kar neposredno na mrežo postavite mokro štruco kruha. Kruh pecite pet minut, če ste ga preveč namočili, pa ga v pečici pustite dlje, okoli deset minut. Ko boste štruco vzeli iz pečice, boste videli, da je meha, dišeča in hrustljava.
Dišave niso za v kopalnico
V kopalnici imamo spravljeno večino kozmetičnih potrebščin. Toda za dve je bolje, da ju ne hranimo v vlažnem in toplem prostoru. Dišave, predvsem vrhunski parfumi, nikakor ne sodijo v kopalnico, saj višje temperature pospešijo oksidacijo in s tem spremenijo vonj parfuma. Prav tako ni najbolj priporočljivo, da v kopalnici shranjujemo lake za nohte. Ker se temperatura tam mnogokrat spreminja, se lahko spremeni tudi tekstura laka za nohte in ta ne bo uporaben še dve leti po odprtju, kot piše na steklenički. Lake za nohte je zato bolje shranjevati v prostorih z manj spremenljivo temperaturo.
Kamnite označbe na vrtu
Ko spomladi čistimo vrt, zelo pozorno odstranjujemo tudi kamne, češ da nimajo kaj iskati na gredicah. Pa imajo. Namesto da jih zmečemo v kot vrta, jih lahko spremenimo v pisane označevalce vrtnin. Kamne operemo, osušimo, nato pa z alkoholnim flomastrom ali voščenkami nanje napišemo imena vrtnin. Za pisanje in risanje lahko uporabimo tudi pralne barve za stene ali vodenke, a je treba slednje prelakirati z vodoodpornim lakom. Porisane kamne položimo na gredice ob nove posevke.