V primeru, da imate kakšno fotografijo, nam jo lahko posredujete prek spodnjega vmesnika.
Kot je povedal Pucihar, je bila minula noč v Iški vasi bolj kritična kot noč s četrtka na petek, kljub temu pa večjih izrednih dogodkov ali večje dodatne škode ni bilo. Trenutno se je Iška, ki poplavlja od Iške vasi vse do izliva v Ljubljanico pri Črni vasi in Lipah, nekoliko umaknila nazaj v korito, in sicer predvsem v zgornjem delu.
Poleg Iške vasi so delno še naprej poplavljene vasi Vrbljene, Strahomer, Tomišelj, Brest in Matena. V slednji je po oznakah, ki so jih naredili domačini, voda za 12 centimetrov višja, kot je bila ob poplavah iz leta 2010. Še vedno je poplavljen tudi del Iga, kjer poplavljata potoka Ižica in Draščica. Zaradi poplav so zaprte ceste Ig-Škofljica in Ig-Podpeč (v Brestu), medtem ko je cesta Matena-Ljubljana zaprta preventivno.
Po besedah Puciharja so ponoči vodo črpale in urejale promet dežurne ekipe gasilcev in pripadnikov civilne zaščite, ob štirih pa so na teren odšle "redne ekipe". Trenutno je v občini Ig na terenu okoli 100 gasilcev in pripadnikov civilne zaščite, tekom dne pa se bo to število povzpelo na 300. Do zdaj so sicer uporabili 10.000 protipoplavnih vreč.
Poplavne razmere so se minulo noč na najbolj kritičnih območjih v državi vendarle izboljšale.
Po besedah Puciharja je trenutno največja težava podtalnica, saj se barje polni z vodo. Jim gre pa na roko to, da je dež v zadnjih urah nekoliko ponehal.
Na samem Ljubljanskem barju po besedah vodje ljubljanskega oddelka za zaščito, reševanje in civilno obrambo Roberta Kusa voda počasi narašča, saj so vodotoki na barju še vedno veliki, so pa v upadanju. Barje ponekod poplavlja, ni pa za zdaj poplavilo hiš, kažejo informacije Kusa. Tudi v Lipah in Črni vasi je položaj stabilen.
Ob dvigu rek Gradaščica in Ljubljanica bi bil lahko znova poplavno ogrožen Vič v Ljubljani. A je vodja ljubljanskega oddelka za zaščito, reševanje in civilno obrambo Robert Kus povedal, da je pretok Gradaščice v upadanju.