Negotove razmere

Nemci in Avstrijci zamrznili vse prošnje Sircev za azil

M.G.
9. 12. 2024, 15.59
Posodobljeno: 9. 12. 2024, 16.01
Deli članek:

Nemčija je po odstranitvi predsednika Bašarja al Asada začasno ustavila vsa odločanja o prošnjah za azil sirskih državljanov, so sporočili iz nemškega urada za migracije in begunce (BAMF). Za isto potezo so se odločili tudi v sosednji Avstriji.

Arhiv Svet
Slika je simbolična.

V Nemčiji po podatkih nemškega notranjega ministrstva trenutno živi nekaj manj kot milijon državljanov Sirije, od tega je 5090 prosilcev za azil, ki so prošnjo oddali še pred strmoglavljenjem Asada, 321.444 ljudi pa ima status begunca. Še okrog 300.000 državljanov Sirije pa ima status subsidiarne zaščite, kar pomeni, da ne izpolnjujejo vseh pogojev za status begunce, kot jih določa Ženevska konvencija o beguncih, vendar so v svoji domovini v resni nevarnosti.

hipno-diploma, hipnoza

Zanimivosti

Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!

Začasna zamrznitev vseh prošenj državljanov Sirije, ki si želijo azil v Nemčiji, se nanaša na več kot 47.000 prošenj, je sporočil tiskovni predstavnik urada za migracije in begunce. "Trenutno zelo natančno preučujemo posamezne primere, vključno z oceno stanja na terenu v izvorni državi," je poudaril. Tudi Avstrija je začasno zamrznila okrog 7300 tekočih prošenj za azil Sircev.

Obe državi sta se očitno odločili, da bosta taktično počakali, da se bo bolj jasno pokazalo, kakšno bo stanje v državi po padcu Asadovega režima. Zaenkrat pa si še nihče ne upa z trdnostjo govoriti o prihodnosti države. Politični analitik Klemen Grošelj pa je glede tega povedal: "Če bo v Siriji zavladal mir, bom presenečen. Edino, kar bi lahko bil dejavnik stabilnosti, je to, da je družba utrujena od tega, kar se je dogajalo zadnjih več kot deset let," je nadaljeval in dodal, da bi se Sirija sedaj lahko "stabilizirala" tako, kot se je denimo Afganistan pod vladavino talibanov.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja