Kot je pojasnil Orban, se je vodka na meniju znašla zato, ker se je v času Trumpove zmage ravno mudil v kirgizistanski prestolnici Biškek. »Le delno sem izpolnil obljubo. Odprli smo tudi šampanjec, a sem bil v času zmage Donalda Trumpa v Kirgizistanu, tam so navade drugačne, zato smo si nalili vodko. Zelo sem srečen. Skupaj smo zadovoljni s fantastičnim rezultatom,« je Orban razodel na včerajšnjem petem vrhu Evropske politične skupnosti (EPS) v Budimpešti. Orban je sicer oktobra obljubil, da bodo v primeru Trumpove zmage odpirali šampanjce.
Sicer pa je bil madžarski premier eden redkih evropskih voditeljev, ki mu je ob povratku Donalda Trumpa zaigralo srce, preostali dogajanje na drugi strani luže večinoma spremljajo z zaskrbljenostjo. Orban bržkone računa na to, da bo na račun tesnih vezi s Trumpom, ki bo januarja prihodnje leto znova sedel za krmilo najmočnejše države na svetu, okrepil položaj v politično razdrobljeni Evropski uniji in tudi na domačem parketu, kjer se je v zadnjem letu formiral nekoliko močnejši odpor, madžarsko gospodarstvo pa stagnira. Če se je na evropskem političnem parketu zaradi potez doma in spogledovanja z ruskim voditeljem Vladimirjem Putinom znašel na stranskem tiru, pa zdaj verjetno računa na to, da bo lahko naslednje leto nastopil vlogo mediatorja med Washingtonom in Brusljem.
Kot je dejal ustanovitelj svetovalne družbe Eurasia Group Ian Bremmer, se Orban »vidi kot šepetalec Trumpu, kar bo izkoristil za to, da bo imel večji vpliv znotraj EU.«