Fashion for Relief je leta 2015 ustanovila Campbell, da bi z donacijami drugim humanitarnim organizacijam vključila modno industrijo v prizadevanja za zmanjševanje revščine ter spodbujanje izobraževanja in zdravja. Organizacija je zbirala sredstva z modnimi dogodki, med drugim v Cannesu in Londonu.
Preiskava britanske komisije za humanitarne organizacije je pokazala, da je dobrodelna organizacija z dobrodelnimi modnimi prireditvami zaslužila več denarja, kot ga je dala v človekoljubne namene. Med aprilom 2016 in julijem 2022 je za donacije v dobrodelne namene namenila le 8,5 odstotka vseh svojih izdatkov.
Organizacija je porabila več deset tisoč evrov za luksuzne hotele, terme, cigarete in osebno varnost supermodela, njenim sodelavcem pa nepooblaščeno nakazala več sto tisoč evrov, je sporočila komisija, ki je preiskavo organizacije Fashion For Relief sprožila leta 2021. Zastopniki so po njihovih navedbah pojasnili, da stroške hotelov običajno krije njihov donator, zato sami s tem nimajo stroškov, a niso predložili nobenih dokazov.
Na podlagi izsledkov preiskave so zastopanje humanitarnih organizacij prepovedali še dvema skrbnicama organizacije Fashion for Relief - manekenki Bianci Helmich, ki je od organizacije v dveh letih dobila skoraj 350.000 evrov, za devet let, Veronici Chow pa za štiri.
Organizacijo Fashion for Relief so v začetku leta razpustili in izbrisali iz registra dobrodelnih organizacij. Nadzorni organ je izterjal skoraj 420.000 evrov in jih namenil dobrodelni organizaciji Save the Children.
Naomi Campbell je novinarjem povedala, da je za ugotovitve komisije izvedela v četrtek. Poudarila je, da je zaskrbljena in da so tudi na strani organizacije uvedli preiskavo, saj si je prizadevala vsak zbrani cent nameniti humanitarnim organizacijam. Dejala je še, da ni imela nadzora nad organizacijo temveč ga je predala odvetniku.