Michelle Obama je Američanom predstavila Harris kot žensko, ki upošteva nasvet, da je potrebno nekaj narediti ne pa tarnati in se pritoževati nad usodo. Skupaj z Barackom sta predsedniško kandidatko prikazala kot sočutno osebo, ki bo trdo delala za vse Američane.
Michelle Obama je še zatrdila, da se s Kamalo Harris v Ameriko vrača upanje, kot leta 2008 s kampanjo njenega moža. Vendar pa je dodala, da je potrebno zato tudi delati. Pri tem je skovala nov slogan "Naredi nekaj", ki ga je množica pograbila, kot tudi slogan Baracka Obame predelan iz njegovega "Zmoremo" v "Ona zmore".
Medtem predsednika ZDA Joeja Bidna Michelle Obama ni omenila, njen soprog pa je dejal, da je Biden leta 2020 rešil Ameriko. "Kaos, nesposobnost. Ta film smo že videli in vsi vemo, da je nadaljevanje vedno samo še slabše," je o Trumpovi kandidaturi dejal Obama in zatrdil, da ima izkušnje, zato ve, da je Harris pripravljena prevzeti položaj predsednice.
Demokratski delegati so kandidaturi Harris in podpredsedniškega kandidata Tima Walza potrdili virtualno že pred konvencijo, v torek pa so izvedli ceremonialno predajo glasov ob glasni glasbi in rajanju, preden so nastopili govorniki. Med njimi je bil neodvisni senator iz Vermonta, ki je zavrnil trditve Trumpove kampanje, kako je bilo pod njim vse cvetoče in spomnil na čase pandemije koronavirusa ter zatrdil, da je Amerika okrevala šele pod Bidnom in Harris.
Nastopila je nekdanja tiskovna predstavnica Melanie Trump Stephanie Grisham, ki je dejala, da Trump nima nobene empatije do soljudi. Nekoč naj bi ji razložil, da ni pomembno kaj govoriš, ker če to dovolj časa ponavljaš, ti bodo ljudje verjeli vse.
Republikanski župan Mese v Arizoni John Giles je dejal, da Amerika v Beli hiši potrebuje odraslo osebo, ker so vsi videli, kaj se zgodi, ko tega ni. Soprog podpredsednice ZDA Doug Emhoff pa je dejal, da je bila poroka z njo prava odločitev in se bo kot takšna izkazala tudi za Ameriko po zmagi na novembrskih volitvah.
Demokratska konvencija se bo potekala do četrtka, ko bo imela govor Harris, svojega pa bo imel že nocoj Walz. Pred njim se bo po daljšem času na velik oder vrnil bivši predsednik ZDA Bill Clinton, ki velja za enega najboljših govornikov v sodobni zgodovini ameriške politike in ga je Obama šaljivo opredelil kot ministra za razlaganje zadev.
Tudi drugi dan konvencije je bila dvorana po ocenah televizijskih komentatorjev polna energije in navdušenja nad predsedniško kandidatko, ki je po poročanju medijev v slabem mesecu dni za kampanjo zbrala rekordnih pol milijarde dolarjev in prevzema vodstvo v anketah pred Trumpom.
Napovedi o nemirih zaradi protestov proti vojni v Gazi se doslej niso uresničile, protestnikov pa je tudi precej manj od napovedi.