Kot izhaja iz fotografij na družbenem omrežju Facebook, se je ob spomeniku Franceta Prešerna zbralo nekaj deset ljudi s transparenti z izrazi solidarnosti s študenti v Bangladešu. Bangladeška skupnost v Sloveniji je napovedala, da bo dogodek izvedla v podporo reformi kvotnega sistema v politiki zaposlovanja bangladeške vlade, za katero se študenti zavzemajo na protestih, ki potekajo od začetka julija in jih je v zadnjih dneh zaznamovalo tudi nasilje. "Bangladeška skupnost v Sloveniji je solidarna s študentskimi protesti in obsoja pobijanje neoboroženih ljudi... Globoko smo zaskrbljeni zaradi varnosti življenj protestirajočih študentov," je v vabilu na današnji shod zapisala skupnost.
Vrhovno sodišče v Bangladešu je sicer danes v določeni meri omililo sporne kvote, po katerih naj bi bila več kot polovica delovnih mest v javnem sektorju rezervirana za določene skupine, med drugim otroke vojnih veteranov, ki so se leta 1971 borili za neodvisnost.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Po navedbah generalnega državnega tožilstva bo z najnovejšo odločitvijo vrhovnega sodišča rezerviranih za določene skupine le sedem odstotkov delovnih mest v javnem sektorju. Od tega naj bi bilo pet odstotkov služb namenjenih za otroke vojnih veteranov, medtem ko jim je bilo s predhodno sodbo višjega sodišča namenjenih 30 odstotkov.
Sodišče je ob tem napotilo študentske protestnike nazaj v predavalnice, a ti zaenkrat vztrajajo pri protestih. "Ne bomo prekinili naših protestov, dokler vlada ne bo izdala ukaza, ki bo odražal naše zahteve," so danes povedali v glavni študentski skupini, ki je pozvala k protestom.