»Odlična reakcija policistov na egoistično in nevarno početje voznika, ki izkorišča reševalni pas,« so pri Zavodu Reševalni pas zapisali v objavi na družbenem omrežju X.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Policisti so voznika, sicer tujega državljana, ustavili na štajerski avtocesti med Kompoljem in Trojanami ter ga oglobili. Za voznike, ki ne vzpostavijo reševalnega pasu ali vozijo po vzpostavljenem reševalnem pasu, zakonodaja predvideva izrek kazni v višini 200 evrov.
Se pa neodgovornim voznikom, ki ob prometnih nesrečah in intervencijah ne upoštevajo cestno-prometnih predpisov, v prihodnosti morda obetajo strožje kazni. Tako na ministrstvu za infrastrukturo za voznike, ki bodisi ne vzpostavijo reševalnega pasu bodisi po njem vozijo in s tem intervecijskim vozilom onemogočajo nemoteno vožjo ob intervenciji, predlagajo višje globe. Po novem bi kazen za tovrstna prekrška znašala 500 evrov, pri čemer bi bila oglobljenemu vozniku izrečena še stranska kazen treh kazenskih točk.
S 500 evri in tremi kazenskimi točkami bi se kaznovalo tudi voznike, ki ne upoštevajo pomena posebnih svetlobnih in zvočnih znakov, nameščenih na vozilih s prednostjo, za spremstvo in v spremstvu, ter se priključijo tem vozilom ali jih prehitijo, predlagajo na infrastrukturnem ministrstvu. Za ta prekršek globa trenutno znaša 300 evrov.