V četrtek zvečer se je nevihtno dogajanje najbolj razživelo v osrednji Sloveniji, kjer so do približno 21. ure zabeležili že več kot 700 razelektritev. Nevihtno je bilo tudi v severni in severovzhodni Sloveniji, zlasti na območju Štajerske, kjer so nalive spremljali močni sunki vetra. Agencija RS za okolje (Arso) je sicer najmočnejši naliv v 30-minutnem obdobju zabeležila v Jelendolu, kjer je zapadlo 27 milimetrov padavin. Na drugi strani je bil najmočnejši sunek vetra (80 kilometrov na uro) izmerjen na hidrološki postaji Brinje v Ljubljani.
Veliko dela so imeli posledično pripadniki civilne zaščite. Na teren so morali številni gasilci. Uprava za zaščito in reševanje poroča o približno 60 intervencijah, ki so bile večinoma povezane z močnim vetrom. Ta je podrl veliko dreves, tudi v Ljubljani, kjer jih je nekaj padlo na parkirana vozila. Drevesa so poškodovala tudi telekomunikacijske in elektrodistribucijske vodnike, zaradi česar je prišlo do motenj dobave električne energije. Izpade so med drugim zabeležili v Črnučah in na območju občine Podvelka, kjer je brez elektrike ostalo približno 1300 odjemalcev.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Za nekaj drame so poskrbeli tudi udari strel. Strele so zadele tri objekte, pri čemer je v enem primeru poškodovalo dimnik in del ostrešja okoli njega. Zagodle so jo meteorne vode, ki so zalivale kleti in poplavile cestišča, a je voda tokrat predstavljala manjšo težavo. Poleg Ljubljane sicer o nočnih intervencijah med drugim poročajo iz Celja, Slovenj Gradca, Ptuja, Trbovelj, Sevnice, Radelj ob Dravi, Maribor, Slovenske Bistrice, Brežic, Nove Gorice ter občin Rače-Fram in Hoče-Slivnica.