Nov kranjski zemljevid ustvarja skupina mladih Kranjčanov, pod projekt pa se podpisuje Zavod Carnica, ki upravlja Layerjevo hišo. Pri ustvarjanju so pomagali urbanisti Pazi!park, arhitekti KRARH in turistična vodička Ana Brovč. Pri projektu sodelujejo še Klub študentov Kranj, KUD Subart, Zavod za turizem Kranj in Mestna občina Kranj. Kot je povedala Zala Vidali iz Zavoda Carnica, je projekt odgovoren do mesta in njegovih obiskovalcev ter prikazuje nove možnosti uporab delov mesta in lokalne običaje spreminja v mestne značilnosti.
»Kranj želi prikazati kot vizualno atraktiven in s tem spodbuditi tuje in domače turiste, ki so v drugih slovenskih mestih, da se ustavijo v gorenjski prestolnici. Sodelujoči so skozi praktične delavnice spoznali različni vidike arhitekture kot praske in umetnosti ter možnosti za razvoj kulture, urbanizma in kulturnega turizma v Kranju ter s tem priložnosti za nadaljnjo aktivnost na tem področju,«je dodala Vidalijeva.
Novi zemljevid bo vseboval pomembne in uporabne informacije, ob tem ne bo zanemaril niti lokalnih posebnosti. Razložil bo razna poimenovanja in določene lokacije prek risbe in jih s pomočjo humorja vtisnil uporabniku v trajen spomin. Turiste zemljevid vabi, da se ob točkah ustavijo, o njih preberejo anekdote, spoznajo, kje se radi zadržujejo prebivalci, kaj je nenavadni material, iz katerega je zgrajen Globus, in zakaj se krog s »fast food« lokali okoli njega imenuje Šmeka okol Meka. Zala Vidali je podala tudi primer ene od anekdot, ki bodo na novem zemljevidu: »Janez Vajkard Valvasor je v Slavi vojvodine Kranjske zapisal, da je v Kranju več vina kot vode. Zaradi napora pri nošnji vode iz Save in Kokre so se namreč meščani zatekali v gostilne, kjer je bilo vina dovolj. Napis lahko preberemo na javnem pitniku na Trubarjevem trgu.«