V devetdesetem letu starosti se je za vedno poslovil Jože Javornik, ki je glavni del prostega časa posvetil smučarskim skokom. Od leta 1960 je deloval kot smučarski delavec (trener, sodnik, funkcionar, predsednik kluba) v Smučarskem klubu Triglav Kranj in od leta 1965 dalje tudi v raznih organih Smučarske zveze Slovenije.
Njegovo življenje je bilo močno povezano s smučarskimi skoki
Po štirinajstletni tekmovalni karieri se je leta 1960 vključil v aktivno delo kot trener in sodnik. Skupaj z Lojzetom Gorjancem je tudi v Kranju vzpostavil skakalno šolo, v katero je v sezoni 1960/61 privabil prve naraščajnike. Leta 1963 je postal skakalni sodnik in leta 1978 mednarodni sodnik, tri leta zatem pa še tehnični delegat FIS. Aktivni trener je bil vse do leta 1972. Kot smučarski delavec je 50 let deloval v različnih organih Smučarske zveze Slovenije – bil je član in predsednik nadzornega odbora ter več kot 25 let predsednik FIS sodnikov in tehničnih delegatov pri SZS, so pojasnili v Smučarskem klubu Triglav Kranj.
Med leti 1960 in 1971, ko je klub pod svojim okriljem združeval še alpince in tekače, je bil predsednik sekcije za skoke. Nato pa je kot predsednik upravnega odbora klub vodil vse od leta 1987 pa do leta 2018. Leta 1972 je Kranj po njegovi zaslugi dobil prvo skakalnico, pokrito s plastiko, 50-metrsko skakalnico na Gorenji Savi. Okoli nje so bile kasneje zgrajene še manjše naprave in skakalni center se je skozi leta razširil v sedanjo obliko. Jože Javornik je bil tudi gonilna sila pri izgradnji 109-metrske skakalnice v Bauhenku.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Sodeloval tudi na olimpijskih igrah in prejel več priznanj
Na sarajevskih olimpijskih igrah je opravljal vlogo sodnika za smučarske skoke. V uradnih biltenih in literaturi piše celo natančneje – Javornik je bil sodnik za slog smučarskih skokov. Nalogo sodnika pri smučarskih skokih je opravljal še na enih olimpijskih igrah, in sicer v francoskem Albertvillu leta 1992.
Za svoje dolgoletno uspešno delo v športu je leta 1992 prejel Bloudkovo nagrado, leta 2001 priznanje Mednarodnega olimpijskega komiteja ter priznanje Mednarodne smučarske zveze, leta 2007 Športno nagrado Kranja, leta 2010 pa Smučarske zveze Slovenije.
"Jožetovo prizadevno delo je neizpodbitno vtkano v mozaik dosežkov našega kluba, za kar mu bomo vedno hvaležni. Njegovim bližnjim izrekamo iskreno sožalje," so med drugim zapisali v Smučarskem klubu Triglav Kranj. Od pokojnega pa se pod objavo kluba poslavljajo številni njegovi sodelavci in prijatelji. "Iskreno sožalje domačim. Jože, nikoli te ne bomo pozabili, zelo veliko si naredil za nas in Smučarski klub Triglav Kranj. Počivaj v miru," se glasi le eden od komentarjev.