Kostanjev piknik revmatikov
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Zadnji oktobrski petek popoldne je Društvo revmatikov Slovenije, podružnica Dolenjske in Bele krajine, organiziralo rekreativni pohod s kostanjevim piknikom. Zbirno mesto je bilo na parkirišču pred kulturnim domom v Metliki. Z avtomobili smo se odpeljali do Radovice, nato pa se nas je večina peš, komur je dopuščalo zdravje, odpravila do planinskega doma na Krašnji Vrh. V lepem sončnem vremenu smo med potjo opazovali jesenske barve.
Na cilju se nas je zbralo 21 članov, kjer nas je že vabil prijeten vonj sveže pečenih kostanjev. Kostanj je bil tako sladek in dober, da smo se ga vsi do sitega najedli. Osvežili smo se tudi s toplim čajem in se okrepčali z belokranjsko pogačo ter se posladkali z grozdjem. Nekateri smo se povzpeli na več kot 16 metrov visok razgledni stolp, od koder je prelep razgled po celotni Beli krajini in Žumberku. Prijetno utrujeni in zadovoljni smo se vrnili na svoje domove. Preden pa smo se razšli, je za spomin na prijetno druženje v Beli krajini nastala še "gasilska" fotografija.
Foto in besedilo: Helena Murgelj
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.