Tudi smrt je del življenja ...
Tudi v Spodnjem Podravju bo v tem letu še aktivneje na terenu deloval paliativni tim, ki bo na domu obiskoval najtežje bolnike ob izteku življenja. V ta namen so prejšnji teden v ptujski bolnišnici prevzeli vozilo, eno izmed osmih, ki ga je Ministrstvo za zdravje razdelilo po različnih koncih države.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
V okviru projekta Krepitev paliativnih mobilnih timov so ključe novega avtomobila v petek minuli teden predali predstavnikom Splošne bolnišnice dr. Jožeta Potrča Ptuj. Gre za električno vozilo Citroen E-C4, s katerim bo paliativni tim obiskoval najtežje bolnike na domu in tako njim ter njihovim svojcem zmanjšal obremenitve z nepotrebnimi prevozi do bolnišnice. Paliativni timi bodo začeli delo še aktivneje opravljati na terenu po regiji v začetku prihodnjega leta, njihovo poslanstvo pa je ohranjati človeško dostojanstvo do zadnjega dne življenja ter pomagati svojcem po izgubi bližnjih.
Preberite več v Štajerskem Tedniku